DSC03519 1024x768Stało się tradycją, że w maju, miesiącu urodzin patronki Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, odbywa się konkurs poświęcony jej twórczości. 16 maja 2018 r. przeprowadzono szkolne eliminacje do V Rejonowego Konkursu Recytatorskiego pt.: „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej”. Przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 – I oraz klasy II – III. W recytacji udział wzięły: z klasy 0 a – Lena Curyło z wierszem „Przy mrowisku” oraz Amelia Redman - wiersz pt.: „Sposób na laleczkę”. Z klasy I b wystąpili uczniowie: Wiktoria Włudarczyk („Co Staś pisze”), Kacper Dunajski („Stefek Burczymucha”), Julia Urbańska („Sposób na laleczkę”), Agata Makowska („Pranie”), Martyna Kwiatkowska („O czym ptaszek śpiewa”), Wiktoria Rosik („Skrucha Józi”) i Maja Motycka („W ogrodzie”). Klasy II reprezentowali: Patryk Sawicki („Spotkanie z Filusiem”), Julia Pietrkiewicz („Skrucha Józi”), Zuzanna Kowalska („Czy to bajka...”), Damian Olpeter („Na zasadzce”). Z klasy III c wystąpił Maksym Jaroszewski z wierszem „Dziadek przyjdzie”.
Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Jarecka, p. Mariola Orzechowska i p. Katarzyna Gentkowska po burzliwych obradach wyłoniła siedmioro laureatów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się więc: Lena Curyło, Amelia Redman, Martyna Kwiatkowska, Kacper Dunajski, Patryk Sawicki, Julia Pietrkiewicz, Damian Olpeter.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Dziękujemy wychowawcom i rodzicom za przygotowanie dzieci do występu. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, że dzięki ich zamiłowaniu do recytacji oraz odwadze scenicznej możemy co roku poznawać piękno poezji Marii Konopnickiej. Życzymy powodzenia na etapie rejonowym, który odbędzie się 24 maja b.r. w naszej szkole.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect