DSC03643 1024x76824 maja 2018 odbył się po raz kolejny konkurs poświęcony twórczości patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej. Stało się tradycją, że w maju – miesiącu urodzin poetki- spotykamy się w szkole podstawowej, aby dzieci mogły zaprezentować jej wiersze. Na konkursie swoją obecnością zaszczycili nas: p. Ilona Rybicka – pełnomocnik Burmistrza Miasta, p. Joanna Piasecka – dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom, p. Sylwia Sadowska – dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Entliczek Pentliczek” w Kowalewie Pom., p. Benedykt Mroziński – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pom., p. Małgorzata Popławska i p. Anika Puwalska– przedstawiciele Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom. Przybyli również wychowawcy, rodzicie i dzieci.
W tym roku umiejętności recytatorskie zaprezentowały dzieci: z Niepublicznego Przedszkola Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pom.– Kacper Terpiłowski (wiersz „Na zasadzce”), z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom. – Lena Misiaszek („Zosia i jej mopsy”), Milan Zacharek („Stefek Burczymucha”), Luiza Kamper ( „Wielkie pranie”), z Przedszkola Publicznego nr 2 w Golubiu Dobrzyniu – Zuzanna Błaszkiewicz (wiersz pt. „Zosia i jej mopsy”), Julia Turczyńska („Zosia i jej mopsy”), ze Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach – Maria Szablewska ( „Sposób na laleczkę”), Martyna Krzyżanowska („Bocian”), Oliwia Wiśniewska („Pranie”), Dawid Lewandowski („Co dzieci widziały w drodze”), Kacper Ptaszyński („Stefek Burczymucha”), ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie – Maja Kasprowicz („W ogrodzie”), Lidia Żurawska („Pan Zielonka”), Ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące Marta Belzyt z wierszem pt.”Komedia przy myciu”, z Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu Dobrzyniu – Zofia Pieczka („Parasol”), Witold Tykałowski („Krasnoludki”), Julia Kłosowska („Żabka Helusi”) oraz z naszej szkoły: Lena Curyło („Przy mrowisku”), Amelia Redman („Sposób na laleczkę”), Martyna Kwiatkowska („O czym ptaszek śpiewa”), Kacper Dunajski („Stefek Burczymucha”), Patryk Sawicki („Spotkanie z Filusiem”), Julia Pietrkiewicz („Skrucha Józi”), Damian Olpeter („Na zasadzce”).
W komisji konkursowej zasiedli: przewodniczący – p. Krzysztof Zaniewski (polonista z Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim), członkowie: p. Ewa Szewczyk i p. Dawid Nieczypor (poloniści z Gimnazjum Publicznego w Kowalewie Pomorskim). Jurorzy oceniali w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą kategorię stanowiły dzieci z przedszkoli, zerówek i klas pierwszych, natomiast w drugiej kategorii wystąpiły dzieci z kl. II – III. Jurorzy oceniali uczestników pod względem doboru tekstu i jego pamięciowego opanowania, interpretacji tekstu, kultury słowa oraz ogólnego wyrazu artystycznego.
Nagrody i statuetki w konkursie zostały ufundowane przez: Burmistrza Miasta Kowalewo Pom. p. Andrzeja Grabowskiego, Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, Urząd Gminy w Kowalewie Pom. oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom– p. Benedykta Mrozińskiego.
Po burzliwych naradach jury wyłoniło laureatów.
W kategorii kl. 0 - I zostali nagrodzeni:
Grand Prix – Luiza Kamper (Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pom.)
I miejsce – Maria Szablewska (SP Pluskowęsy)
II miejsce – Kacper Terpiłowski (Przedszkole Niepubliczne w Kowalewie Pom.)
III miejsce – Marta Belzyt (SP Wielka Łąka)
Wyróżnienie – Lena Curyło (SP Kowalewo Pom.))
W kategorii kl. II – III nagrody otrzymali:
Grand Prix – Damian Olpeter (SP Kowalewo Pom.)
I miejsce – Dawid Lewandowski (SP Pluskowęsy)
II miejsce – Kacper Ptaszyński (SP Pluskowęsy)
III miejsce – Zofia Pieczka (Zespół Szkół Miejskich w Golubiu – Dobrzyniu)
Wyróżnienie – Patryk Sawicki (SP Kowalewo Pom.)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych recytacji i odwagi scenicznej. Cieszymy się, że dzięki młodym artystom utwory Marii Konopnickiej nie zostaną zapomniane. Do zobaczenia za rok.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect