20180621 231004 1024x768Dbając o bezpieczeństwo podczas wypoczynku letniego naszych uczniów i chcąc uświadomić im, jakie zagrożenia mogą napotkać podczas letniego wypoczynku, zorganizowałyśmy w naszej szkole w dniach 15- 21.06.2018 r., „Bezpieczny Tydzień”. Jest to cykliczna akcja profilaktyczna, która ma na celu szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas wakacji.
Dzięki współpracy z Komendą Policji w Kowalewie Pom. zaplanowałyśmy szereg zajęć i spotkań dla naszych uczniów. W piątek 15 czerwca przed naszą szkołą odbyła się akcja znakowania rowerów , w środę Policjanci przeprowadzili pogadankę z dziećmi z zerówek na temat,, Obcy niebezpieczny” . Od poniedziałku uczniowie klas IV – VI ćwiczyli techniki udzielania pierwszej pomocy pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, przypomnieli sobie również zasady udzielania pierwszej pomocy w drobnych urazach. Ponadto w maju we współpracy z ratownikami z naszej pływalni odbył się cykl lekcji poświeconych ratownictwu wodnemu i bezpiecznemu wypoczynkowi nad wodą . Wychowawcy przeprowadzili również pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku.
Mamy nadzieję, że nasze działania profilaktyczne przyniosą zamierzony skutek i pozwolą naszym uczniom spędzić bezpieczne wakacje, podczas których nie zabraknie rozwagi i rozsądku.
Życzymy wspaniałych, radosnych, pełnych przygód i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!
Dla utrwalenia zasad bezpieczeństwa – obejrzyj www.youtube.com/watch?v=0iidgRGFl60

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect