Szkolny konkurs „Król Ortografii" w roku szkolnym 2017/2018 w klasach drugich odbywał się w czterech etapach od stycznia do kwietnia. Brało w nim udział 17 dzieci. W klasach trzecich było pięć etapów od listopada do kwietnia. W konkursie trzecioklasistów uczestniczyło 23 uczniów. Wszyscy uczniowie uzupełniali testy ortograficzne z lukami i pisali dyktando.
W klasach drugich I miejsce zajął Bartosz Bąk, II miejsce – Zuzanna Broncel , a III miejsce – Małgorzata Dulka. Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Bąk.
Zwycięzcą konkursu dla klas trzecich została Nel Midura. Na drugim miejscu uplasował się Nikodem Jarmuszewski. Trzecie miejsce zajął Bartosz Zieliński. Wyróżnienie przypadło Amelii Skorskiej.
Zdobywcy I miejsca reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym konkursie ortograficznym „Najlepszy ortografik” w ZS nr 8 w Toruniu. Mogli porównać swoje umiejętności z przedstawicielami innych placówek z rejonu.
Gratuluję wszystkim laureatom wspaniałej znajomości zasad pisowni języka polskiego. Życzę dalszych sukcesów. Gratuluję nauczycielom i rodzicom tych dzieci. Składam podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie dla zwycięzców nagród książkowych.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect