IMG 20180529 113946 1024x768Dnia 28 i 29 maja 2018r. odbył się w Zespole Szkół nr 8 Toruniu XIX Międzyszkolny Konkurs "Najlepszy Ortografik" i "Najlepszy Matematyk" o Puchar Przechodni. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. z klas I – III wzięła w nim udział piętnasty rok z rzędu. Do rywalizacji przystąpiły 24 szkoły z Torunia i okolic tj. Łysomic, Przysieka, Złejwsi Wielkiej oraz z Gronowa.
W tym roku również nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. W pierwszym dniu konkursu rywalizowali mali ortograficy. Reprezentantem klas pierwszych naszej szkoły w tym dniu była Martyna Kwiatkowska, która zajęła X miejsce. Z klas drugich wystartował Bartosz Bąk i uplasował się na XII miejscu. Na poziomie klas trzecich konkurencja była bardzo duża i uczennica Nel Midura zakończyła rywalizację na XIX miejscu. Po pierwszym ortograficznym dniu konkursowym nasza szkoła zdobyła XIII lokatę.
Drugi dzień zmagań konkursowych to rozwiązywanie trudnych zadań matematycznych. W tym roku po raz pierwszy nie reprezentował nas żaden pierwszoklasista. W klasach drugich zaprezentował się Błażej Żądlak, który zajął XVII miejsce. Zarówno w konkursie ortograficznym, tak i w matematycznym dla klas trzecich zadania były trudne. Jednak Tomasz Walenda, nasz trzecioklasista poradził sobie rewelacyjnie. Uplasował się na IV miejscu i został wyróżniony. Nasza "matematyczna" reprezentacja wywalczyła dla szkoły XV miejsce w konkursie matematycznym, pomimo że wystąpiła w osłabieniu bez reprezentanta klasy pierwszej.
Wyniki końcowe konkursu zostały zaprezentowane na uroczystej gali dnia 6 czerwca 2018r. W końcowej klasyfikacji okazało się, że Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pom. uplasowała się na XIV miejscu w towarzystwie bardzo dobrych szkół toruńskich.
Gratuluję naszym uczniom, którzy sprawdzili się wśród najlepszych i godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratuluję rodzicom. Nauczycielkami przygotowującymi uczniów były: K. Łobodzińska, D. Michałek, K. Grabowska.
Szczegółowe informacje o wynikach można uzyskać na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 8 w Toruniu.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect