1 1024x768„Rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas” – tak brzmi jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków.
Od 2001 roku Europejski Dzień Języków obchodzony jest corocznie 26 września. W tym właśnie dniu, siedemnaście lat temu, Rada Europy i Unia Europejska zorganizowały go wspólnie po raz pierwszy w 45 krajach. Dlatego dzisiaj, w naszej szkole, podczas lekcji języka angielskiego i języka niemieckiego uczciliśmy to wydarzenie.
Uczniowie brali udział w różnorodnych zabawach, quizach i konkurencjach językowych. Musieli wykazać się nie tylko znajomością języków obcych, ale także wiedzą z zakresu muzyki, historii i geografii różnych państw.

Od dzisiaj wiele osób już wie, jak brzmi „CZEŚĆ” w kilku językach świata. Sprawdzaliśmy znajomość flag, hymnów, stolic, słynnych postaci, obiektów i budowli. Nauczyciele podkreślali, jak ważna jest w obecnych czasach umiejętność porozumiewania się w wielu językach. Dyskutowano o bogatym dziedzictwie i różnorodności kulturowej naszego kontynentu, o wzajemnym zrozumieniu i pokonywaniu barier, a także o perspektywach młodych ludzi na przyszłość. Uczniowie bardzo aktywnie angażowali się w zadania, a dodatkowo wszyscy dobrze się bawili.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect