DSCN2469 1024x768Uczniowie klasy VI b i VI c dnia 25 października 2018 r. wybrali się do Torunia. Głównym celem tego wyjazdu było doskonalenie swoich wiadomości i umiejętności z zakresu przyrody oraz kulinariów. Na początku udaliśmy się do GEODIUM, gdzie wykonywaliśmy wiele doświadczeń związanych z zjawiskami zachodzącymi na naszej planecie tj.:
- powstawaniem cyklonów,
- wybuchem wulkanów,
- wytwarzaniem pola magnetycznego,
- zmianą składu powietrza na przestrzeni milionów lat,
- wytwarzaniem energii z odnawialnych źródeł przyrody,
- trzęsieniem Ziemi,
- powstawaniem wydm.
Każdy uczestnik miał możliwość sprawdzić swój ciężar na różnych planetach, Księżycu i na Słońcu, dzięki odpowiedniemu symulatorowi.
Następnie udaliśmy się do PLANETARUM na seans „Wirująca Ziemia”. Tam podziwialiśmy gwiazdozbiory i nauczyliśmy się odszukiwać Gwiazdę Polarną, głównego wyznacznika kierunków świata. Przypomnieliśmy sobie o następstwach ruch obrotowego i obiegowego Ziemi. Mieliśmy okazję poznać najważniejsze cechy poszczególnych planet Układu Słonecznego.
Po zakończonym seansie poszliśmy do pierogarni STARY MŁYN na warsztaty kulinarne. Po rozebraniu się i umyciu rąk przygotowaliśmy się do wykonywania pierogów. Każdy z nas założył fartuch ochronny, czapkę i rękawiczki. Wykonaliśmy pierogi zgodnie z instrukcjami prowadzącej; jeden z farszem mięsnym, drugi na słodko. Wykonane pierogi zostały zaniesione do pieca. W czasie, kiedy pierogi się piekły, zwiedzaliśmy kuchnię i poznawaliśmy różnorodność pierogów i dodatków.
Nadeszła chwila konsumpcji własnych wyrobów. Najedzeni i zadowoleni wróciliśmy do domu.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect