IMG 20181106 111214 1024x768Dnia 6 listopada 2018 roku uczniowie klas VIII A, III GE, III GB, III GD wraz z p. Agnieszką Kilińską-Piotrkowską oraz p. Joanną Zwolińską wybrali się na wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu był Niewidzialny Dom, Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika oraz spacer po starym mieście.
Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Niewidzialnym Domu. Miejsce to ma na celu uświadomić zwiedzającym, jak trudne jest życie osób niewidomych. To doświadczenie wyzwoliło w nas wszystkich empatię dla osób niepełnosprawnych. Gdy wyszliśmy, oślepiło nas światło, gdyż w pomieszczeniach muzeum było zupełnie ciemno.
Następnie przyszła kolej na zadanie terenowe w Toruniu.

Musieliśmy wybrać i sfotografować najładniejszą kamienicę. Polecenie to sprawiło, że na znaną nam toruńską ulicę Szeroką, spojrzeliśmy z innej perspektywy.
Ostatnią atrakcją tego dnia było zwiedzanie Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika. Mogliśmy tam poznać szczegóły z życia tego wędrowca oraz zobaczyć, jak wyglądają tradycje i stroje rozmaitych plemion.
Wyjazd bardzo nam się spodobał. Doświadczenia zdobyte w Toruniu na pewno przydadzą się w przyszłości. Mamy nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do tego pięknego miejsca.

1

1

3

1

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect