DSC 0577 1024x768Grudzień to miesiąc intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Planuje się wtedy jak ta uroczystość w domach będzie przebiegała, jakie będą potrawy na stole , jak będzie ozdobiona choinka i czym obdarzymy swoich bliskich.
Dzieci z oddziału przedszkolnego „Tygryski” pojechały dnia 28.11.2018r. do Muzeum Piernika w Toruniu, żeby w czasie zajęć edukacyjnych poznać sposób wykonywania bardzo popularnych świątecznych ciasteczek. Prowadzący zajęcia w humorystyczny i zajmujący sposób pokazał dzieciom jakie składniki są potrzebne do wyrobu pierników i jakie czynności należy wykonać. Dzieci mogły uczestniczyć w tej pracy.

Pomagały mieszać i wyrabiać ciasto, dosypywały przypraw i nadawały mu różnorodne kształty przez wyciskanie w drewnianych formach. Gdy pierniki były gotowe włożono je do pieca. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało zrobiony przez siebie wypiek. Potem wszyscy przeszli do sali, gdzie pokazywano dawne maszyny i narzędzia do wyrobu ciasta na pierniki. Dzieci mogły zobaczyć czym się smakołyki dekoruje i przyjrzeć się tej mało znanej sztuce. Czas wycieczki szybko minął, ale pozostanie na długo w pamięci uczestników i będzie także okazją do podzielenia się swoją wiedzą z innymi.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect