20221113 123825 resized 1024x768Kowalewskie Sokoły, mimo że działają od września tego roku aktywnie włączyły się w obchody święta 11 listopada. Rozpoczęły świętowanie Dnia Niepodległości od występu podczas szkolnej akademii szkolnej w dniu 10 listopada, przedstawiając taniec ukazujący losy naszej ojczyzny.
11 listopada członkowie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych w Kowalewie Pomorskim
12 listopada młodzi adepci gimnastyki wyjechali wraz z druhnami na zawody gimnastyczne w Brodnicy - Ogólnopolski Turniej Fit kit o Puchar Niepodległości im. Michaliny Zielskiej, gdzie mogli podziwiać występy bardziej zaawansowanych gimnastyków.

13 listopada Sokoły wzięły udział z powodzeniem w Otwartych Mistrzostwach Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Brodnicy ,,Pierwsze kroki w gimnastyce” o Puchar Niepodległości. Nasze pierwsze sukcesy na tych zawodach to: Ksawery Brzózka zajął II miejsce w kategorii chłopców lat 7, Bartek Stankiewicz zajął III miejsce w kategorii chłopców lat 8, Adrian Szewczyk zajął I miejsce w kategorii chłopców lat 8, Natalia Wudzińska zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt lat 8, reszta Sokołów otrzymała zajęła ex aequo IV miejsce w swoich kategoriach. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkową koszulkę i medal. Wszystkim Naszym Sokołom gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningach.
Dziękujemy Towarzystwu Gimnastycznemu Sokół z Brodnicy i prezes Katarzynie Bróździe za zaproszenie i dobrą współpracę .