20240510 085823Szkolny konkurs ,,Król Ortografii" w tym roku odbył się już po raz dwudziesty szósty. W klasach drugich brało w nim udział 12 uczniów. Losy uczestników konkursu ważyły się do ostatniej chwili. Decydujące było dyktando z różnymi trudnościami ortograficznymi. Z klas trzecich w konkursie uczestniczyło             25 uczniów. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany.

Najlepszym ortografikiem klas drugich został Szymon Wojciechowski. Na drugim miejscu uplasowała się Liliana Jędrzejewska. Trzecie miejsce zajęła Alicja Piątek. Wyróżnienie uzyskała Maja Furmańska.

Zwycięzcą Szkolnego konkursu ortograficznego dla klas trzecich została Nadia Kulińska.  Drugie miejsce zajęła Marcelina Kaczmarczyk. Trzecia była Patrycja Skorska. Wyróżnienie uzyskał Michał Fąfara.   

Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano pamiątkowe dyplomy,   a zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe na zakończenie roku szkolnego.

 

 

XXVI Gminny konkurs ortograficzny

 

Kolejnym etapem zmagań ortograficznych był XXVI Gminny konkurs ,,Król Ortografii”, który odbył się 10.05.2024 r. Wzięło  w nim  udział 10 najlepszych uczniów z klas II  oraz 13 uczniów z klas III reprezentujących  szkoły podstawowe z gminy Kowalewo Pom. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda.

         Po sprawdzeniu wszystkich prac poznaliśmy zwycięzców. Kró1em Ortografii klas drugich została Alicja Karwicka ze SP w Wielkiej Łące.            Pozostali uczniowie reprezentowali SP w Kowalewie Pom. II miejsce zajął Szymon Wojciechowski,  III miejsce – Maja Furmańska, a wyróżnienie przyznano Poli Wypych. 

 

 

Na najwyższym podium w klasach trzecich stanęły cztery dziewczynki: Wiktoria Misztal ze SP w Wielkiej Łące oraz Nadia Kulińska, Marcelina Kaczmarczyk i Patrycja Skorska ze SP w Kowalewie Pom. Na II miejscu uplasował się  Michał Fąfara ze SP w Kowalewie Pom., a III miejsce przypadło Miłoszowi Szlękowi również ze SP w Kowalewie Pom.       

Dziękuję sponsorom konkursu – Prokurentowi firmy „Plastica” Sp.  z o. o. we Frydrychowie i Prezesowi Zarządu  POLOmarket w Kowalewie Pom. za  ufundowanie upominków dla wszystkich uczestników konkursu. Dziękuję Dyrektorowi SP w Kowalewie  Pom. za nagrody książkowe dla najlepszych ortografików w gminie. Zostaną one wręczone na zakończenie roku szkolnego. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z konkursu gminnego.   

 

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect