strona  [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]
Z ŻYCIA SZKOŁY

ALE TO JUŻ BYŁO I NIE WRÓCI WIĘCEJ ...
  10.07.2009

    19 czerwca 2009 roku mury naszej szkoły pożegnało 88 szóstoklasistów. Rok szkolny 2008/2009 przeszedł do historii. Tradycyjnie wręczono nagrody, dyplomy, wyróżnienia. W obecności zaproszonych gości Pana Burmistrza Andrzeja Grabowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Zygmunta Szczepańskiego, Pani Wiceburmistrz Barbary Stosio, Przewodniczącego Komisji Oświaty Romana Goryńskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców Jacka Boluk- Sobolewskiego, Księdza Piotra Kwiatkowskiego, dyrektorów naszej szkoły Benedykta Mrozińskiego i Małgorzaty Pęcherskiej - Żary oraz swoich nauczycieli i rodziców uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia swojej szkoły. Wśród nich 16 uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem:




z klasy VI a
Adam Arbart, Jakub Ciesielski, Aneta Małek, Kinga Pasternak, Paulina Piątek, Natalia Przybylska, Szymon Więckowski, Krzysztof Zieliński,

z klasy VIb
Zofia Bender, Marta Dajczak, Matra Górska, Miłosz Jastrzębski, Daria Pawłowska, Paweł Zacharek,

z klasy VIc
Kamila Czyżniewska, Beata Janiszewska.

Nagrodzono podwójnego laureata wojewódzkich konkursów: przyrodniczego oraz matematycznego - Pawła Zacharka. Nagrodę otrzymał także Miłosz Jastrzębski za uzyskanie najwyższego w szkole wyniku na sprawdzianie kompetencji. Były dyplomy i nagrody dla tych, którzy wyróżnili się wzorową postawą ucznia, kolegi i sportowca oraz pracą w samorządzie szkoły, poczcie sztandarowym, czy ekozespołach. A potem był czas, aby zakończyć pobyt w szkole artystycznie. Absolwenci śpiewali "Ale to już było", dziękowali rodzicom "Cudownych rodziców mam" Z humorem dokonali reminiscencji sześciu lat. Nauczycielom podziękowali, wręczając im tytuły roku. A potem była zabawa do...22.00. Absolwentom życzymy radosnego zdobywania wiedzy na kolejnych szczeblach edukacji.

Galeria zdjęć

WARSZTATY EKOLOGICZNE W SZKOLE LEŚNEJ NA BARBARCE
  10.07.2009

    W dniach 08 - 10 czerwca 2009r. uczniowie klasy V b i V c uczestniczyli w zajęciach ekologicznych organizowanych przez Szkołę Leśną na Barbarce. W bezpośrednim kontakcie z przyrodą:
- rozpoznawali drzewa i krzewy,
- prowadzili obserwacje ornitologiczne,
- badali czystość wód,
- rozpoznawali organizmy żyjące w wodzie,
- utrwalali wiadomości o zbiorowisku leśnym (warstwowa budowa lasu i organizmy tam żyjące).
Odbyły się również zajęcia ekologiczne, podczas których dowiedzieli się o zdrowej żywności i na co trzeba zwracać uwagę, aby kupić właściwe produkty. Ponadto uczniowie poznali historię Barbarki, która okazała się bardzo ciekawa i interesująca. Także mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami manualnymi, lepiąc przeróżne naczynia domowe. Po każdych zajęciach uczniowie otrzymywali karty pracy, które były podsumowaniem i sprawdzeniem ich wiedzy. Nagrody i dyplomy okazały się miłą niespodzianką dla dzieci aktywnie uczestniczących w zajęciach. Dzieci skorzystały z atrakcji, jakie znajdują się na terenie ośrodka:
- Park Linowy,
- przejażdżki konne,
- plac zabaw.
Dodatkową atrakcją było ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim uczniowie wzbogacili swoją wiedzę przyrodniczo - ekologiczną oraz spędzili miło i przyjemnie czas. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i bardzo dziękujemy!

Grażyna Majewska

Galeria zdjęć

Przekazanie Sztandaru Szkoły i pożegnanie klas VI
  24.06.2009

    18 czerwca 2009 r. w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim na apelu przekazano Sztandar Szkoły i pożegnano klasy VI przez społeczność uczniowską. Poczet sztandarowy z klas VI w składzie: Marta Dajczak, Bartosz Boluk - Sobolewski, Daria Pawłowska, Izabela Ciesielska, Adam Arbart, Paulina Piątek przekazały młodszym koleżankom i kolegom zaszczytną funkcję. Słowami "Przyjmując Sztandar Szkoły zapewniamy, że będziemy otaczać go czcią i troskliwością. Będziemy pracować nad kształtowaniem wartościowych cech naszych charakterów, dbać o dobre imię Szkoły, a hasło Ojczyzna, nauka, praca staną się naszym drogowskazem" uczniowie ślubowali na sztandar. Są to przedstawiciele klas V: Kinga Burak, Jakub Plewa, Iga Piątek, Klaudia Bartczak, Mateusz Kiżewski, Kinga Wilczyńska. Będą oni reprezentować szkołę na różnych uroczystościch szkolnych i gminnych. W tym dniu Premier Samorządu Uczniowskiego Miłosz Jastrzębski pożegnał się z dyrekcją szkoły, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz koleżankami i kolegami. Uczeń klasy V Mateusz Nowak zabrał głos i uroczyście pożegnał starszych kolegów. Tradycyjnie uczniowie klas V wręczyli upominki odchodzącym koleżankom i kolegom oraz życzyli słonecznych, ciepłych i bezpiecznych wakacji.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Anna Jarecka

Przekazanie sztandaru

SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM
  16.06.2009

    Dnia 30 marca 2009 roku nasi uczniowie wzięli udział w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "KLIO 2009" - Władcy Polski - Piastowie dla szkół podstawowych. Celem konkursu było popularyzacja i poszerzanie wiedzy o historii Polski w latach 965 - 1370.
    Dzieci mogły wziąć udział w dwóch formach konkursu: teście wiedzy, w którym można było uzyskać max 48 punktów oraz w konkursie prac plastycznych - ilustracja dowolną techniką wybranego władcy piastowskiego, wydarzenia z okresu panowania dynastii Piastów. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, gdyż z samego województwa kujawsko-pomorskiego wzięło udział 467 uczniów.
    Dnia 10 czerwca dowiedzieliśmy się, iż jednym z najlepszych znawców historii dynastii Piastów, zdobywając 43 punkty, okazał się uczeń klasy IV a - Patryk Misiaszek, zajmując tym samym szóste miejsce w kraju. Ucznia przygotowywała pani Agnieszka Rudnicka. Gratulujemy uczniowi i nauczycielowi świetnego wyniku w tym prestiżowym konkursie, a mamie Patryka tak zdolnego syna!

Naciśnij by wyświetlić zdjęcie


Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej
  16.06.2009

    Dnia 24 kwietnia 2009 r. odbyło się uroczyste "Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej".
    Uczniowie klasy 5b przygotowali dla swoich młodszych kolegów krótkie przedstawienie, którym przenieśli uczestników w świat bajek. Pierwszoklasiści odgadywali zagadki; złożyli przyrzeczenie i zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki; otrzymali pamiątkowe dyplomy.
    W bajkowe postacie wcielili się uczniowie kl. 5b: Kinga Burak, Iga Piątek, Ewelina Dębowska, Mateusz Kiżewski, Karol Kliniewski.


Naciśnij by wyświetlić zdjęcieNaciśnij by wyświetlić zdjęcieNaciśnij by wyświetlić zdjęcieNaciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcieNaciśnij by wyświetlić zdjęcieNaciśnij by wyświetlić zdjęcieNaciśnij by wyświetlić zdjęcieNaciśnij by wyświetlić zdjęcie


Wycieczka do Ciechocinka
  16.06.2009




    Wideo reportaż z wycieczki do Ciechocinka (Pobierz film)

Aby prawidłowo odtworzyć film należy mieć zainstalowany program, który umożliwia oglądanie filmów zapisanych w formacie flash.

SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM
  15.06.2009

    Uczniowie koła plastycznego na przełomie kwietnia i maja wzięli udział w konkursie plastycznym z cyklu "Przestrzenie Przyrody" pod tytułem "DRAPIEŻCY- kręgowce", zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu. Zaintrygowane dzieci zmagały się z tematem łącząc ze sobą w ciekawy sposób różne techniki plastyczne. Na kartach brystolu powstawały między innymi wizerunki tygrysa, sowy, pantery, niedźwiedzia. Jakże ogromna była nasza radość gdy dowiedzieliśmy się o wynikach konkursu. Uczennica klasy IV b AGATA DĘBIŃSKA zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej klas IV - VI szkół podstawowych za pracę "Niedźwiedź polujący na fokę", wykonaną w technice linorytu. Radość była tym większa, gdy dowiedzieliśmy się z jak dużym zainteresowaniem spotkał się ów konkurs. Jury obejrzało aż 401 prac, nadesłanych ze szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. 1 czerwca 2009 roku na terenie Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, na którym Agata osobiście odebrała dyplom i przyznane nagrody rzeczowe z rąk Jury w składzie: Artysta plastyk, doradca metodyczny nauczycieli sztuki – Anita Przybyszewska-Pitrasiak, Biolog - Izabela Ziętara, Z-ca Dyrektora Ogrodu Zoobotanicznego ds. Edukacji - Leszek Wasielewski. Po części oficjalnej laureaci wraz z opiekunami zostali zaproszeni na wystawę pokonkursową, na której można było podziwiać wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace. Serdecznie gratulujemy!!!
Naciśnij by wyświetlić zdjęcieNaciśnij by wyświetlić zdjęcieNaciśnij by wyświetlić zdjęcieNaciśnij by wyświetlić zdjęcie


VII Festiwal Pieśni Religijnej
  14.06.2009

    Dnia 26 maja 2009 roku w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbył się VII Festiwal Pieśni Religijnej "Śpiewam Tobie Panie" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Adresowany był on do uczniów Szkół Specjalnych oraz osób niepełnosprawnych z klas integracyjnych i szkół ogólnodostępnych. Festiwal poświęcony był wszystkim mamom w dniu ich święta oraz zmarłej uczestniczce poprzedniego konkursu. Uroczystość zapoczątkował występ znanego tenora Andrzeja Kuby Kubackiego. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Patrycja Mierzejewska, która pięknie zaśpiewała "Historię" Magdy Anioł. Festiwal przebiegał w podniosłej, ale życzliwej atmosferze. Zakończył się rozdaniem dyplomów i niespodzianek wszystkim uczestnikom konkursu. Serdecznie dziękujemy za pomysłowość i wspaniałą organizację festiwalu dla dzieci niepełnosprawnym, na którym mogły one zaprezentować swoje umiejętności wokalno-instrumentalne i odnieść sukces na miarę swoich możliwości.


Trójmiasto, Jurata, Jastarnia i Hel
  14.06.2009

    W dniach od 19 do 21 maja 2009 roku uczniowie klasy III a integracyjnej pod opieką p. dyr. Małgorzaty Pęcherskiej- Żary, p. Katarzyny Grabowskiej, p. Grażyny Zacharek oraz w towarzystwie swoich rodziców brali udział w wycieczce nad Morze Bałtyckie. W czasie trzydniowej podróży dzieci odwiedziły kolejno: Trójmiasto, Juratę, Jastarnię i Hel. Będąc w ZOO w Gdańsku Oliwie poznały różne zwierzęta egzotyczne, np. słonie, gepardy, szympansy, surykatki itp. W Helu obejrzały film o życiu morświnów oraz mogły obserwować zabawy i karmienie fok. Zwiedzały pozostałości fortyfikacji wojskowych z okresu II wojny światowej oraz latarnię morską na krańcu Półwyspu Helskiego. W Muzeum Rybołówstwa dowiedziały się jak trudna, odpowiedzialna i zarazem niebezpieczna jest praca rybaka.

C z y t a j  w i ę c e j

"RAZEM WE WSPÓLNOCIE - MAJÓWKA EUROPEJSKA"
  04.06.2009

    Głównie na terenie naszej szkoły 30 maja 2009roku odbył się festyn "RAZEM WE WSPÓLNOCIE - MAJÓWKA EUROPEJSKA" w ramach którego odbył się XIV Ogólnopolski Bieg Uliczny oraz Gminny Dzień Dziecka.
    Organizatorami tej imprezy byli : Urząd Miejski, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Szkół Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Publiczne Gimnazjum przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej SP Z.O.O., LKS Promień, ZW LZS w Toruniu oraz nasza szkoła.
    Uczniowie, rodzice i społeczeństwo Kowalewa mieli okazję wziąć udział w wielu atrakcjach i zabawach przygotowanych przez organizatorów.
    Nasi uczniowie brali udział w biegu ulicznym, w którym SP w Kowalewie Pom. drużynowo zajęła pierwsze miejsce.

C z y t a j  w i ę c e j

WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA
  04.06.2009

    Uczniowie klasy integracyjnej V b udali się na 2-dniową wycieczkę w dniach 21-22 maj do Trójmiasta. W pierwszy dzień zwiedziliśmy Zamek w Malborku oraz Obóz Koncentracyjny Stutthof. Następnie udaliśmy się do hotelu, przeprawiając się promem przez Wisłę. Po zakwaterowaniu i posiłku wyruszyliśmy do Sopotu. Tam po sopockim molo spacerowaliśmy, delektując się rześkim morskim powietrzem.Późnym wieczorem udaliśmy się na spoczynek. Wczesnym rankiem następnego dnia pojechaliśmy do Gdyni. W oceanarium zdobywaliśmy wiadomości i umiejętności na warsztatach laboratoryjnych. Poznawaliśmy florę i faunę naszego Morza Bałtyckiego, wykonując mikroskopijne doświadczenia, oglądając okazy i film. Potem obejrzeliśmy organizmy żyjące w wodzie, spacerując po akwarium. Po zajęciach udaliśmy się na Dar Pomorza. Zobaczyliśmy, jak wyglądało wnętrze tego słynnego statku. Następnie wybraliśmy się w rejs statkiem po Zatoce Gdańskiej.

C z y t a j  w i ę c e j

Dobrze piszą i liczą
  04.06.2009

    Uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. co roku przystępują do konkursu Najlepszy Ortografik oraz Najlepszy Matematyk, który organizowany jest w Zespole Szkół nr 8 w Toruniu.     27 i 28 maja 2009r.w szranki stanęło 29 szkół podstawowych z Torunia oraz z Łysomic, Chełmży, Brzozówki, Złejwsi Wielkiej i Papowa Toruńskiego. W tym roku w końcowej klasyfikacji Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pom. znalazła się na 5 miejscu, a nasi mali reprezentanci osiągnęli najlepszy wynik spośród uczniów startujących ze szkół podstawowych spoza Torunia. Wyprzedziły nas cztery bardzo dobre szkoły toruńskie: Społeczna Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego, Zespół Szkół Muzycznych, gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Szkoła Podstawowa nr 24.

C z y t a j  w i ę c e j

Sukces małych aktorów
  30.05.2009

    Dnia 7 maja 2009r. grupa teatralna "Teatrzyk Smyka" ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. wzięła po raz drugi udział w przeglądzie przedstawień teatralnych Grudziądzka Kieszeń Sceniczna 2009, wystawiając sztukę pt. "Brzydkie kaczątko". W tym roku do części konkursowej zakwalifikowano 34 zespoły reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie oraz kabarety. Sceniczne pomysły aktorów amatorów oceniało jury w składzie: Katarzyna Karow (laureatka Nagrody Aleksandra, wieloletni pracownik Teatru Ziemi Pomorskiej - Grudziądz), Agnieszka Piasecka (instruktor WOAK - Toruń), Beniamin Koralewski (aktor, odtwórca głównych ról w grudziądzkich bajkach - Gdańsk).

C z y t a j  w i ę c e j