strona  [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]


Z ŻYCIA SZKOŁY

  24.06.2012

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

  29.06.2014

    "Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż". Tym mottem uczniowie klas szóstych pożegnali swoich nauczycieli.
     Uroczyste zakończenie szkoły podstawowej przez uczniów rocznika 2001 rozpoczęło się 27 czerwca o godzinie 16 w dużej sali gimnastycznej. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: Burmistrz Miasta - pan Andrzej Grabowski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia - pan Jerzy Koralewski, Dyrektor Publicznego Przedszkola - pani Joanna Piasecka, Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Anna Wardzińska, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz rodzice.
     Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zajęli Dyrektor szkoły, pan Benedykt Mroziński, Burmistrz Miasta, pan Andrzej Grabowski oraz pozostali zaproszeni goście. Pan Burmistrz oraz pan Dyrektor podkreślali w swoich wystąpieniach bardzo dobry wynik sprawdzianu, który osiągnęli tegoroczni absolwenci, gratulując uczniom, rodzicom oraz uczącym ich nauczycielom. Dyrektor podkreślił, że osiągnięty sukces nie byłby możliwy bez stworzenia bardzo dobrej bazy dydaktycznej. Podziękował również za przyjazną atmosferę władzom gminy na czele z Burmistrzem, panem Andrzejem Grabowskim. W imieniu rodziców absolwentów pani Ewa Bąk podziękowała nauczycielom oraz Dyrektorowi za sześcioletnią pracę dydaktyczną i wychowawczą.
Nagrody oraz świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymali: z klasy VI a - Julia Bąk, Tomasz Brodziński, Emilia Cyrwus, Karolina Jankowska, Maja Kamińska, Agata Kwiatkowska, Zuzanna Lewandowska, Marta Sadowska;
z klasy VI b - Natalia Oleś, Marta Tocka, Klaudia Waćkowska, Michalina Cebula, Wiktoria Kozłowska, Zuzanna Tałanda;
z klasy VI c – Krzysztof Słoma.
     Do wyróżnionych absolwentów dołączyli ich dumni rodzice, otrzymując listy gratulacyjne z rąk pana Dyrektora.
     Po części oficjalnej odbyła się Gala Filmów Fabularnych, podczas której uczniowie przyznawali swoim nauczycielom tytuły, nagrody i odznaczenia. Przyniosło to wiele radości zarówno wręczającym jak i otrzymującym nagrody specjalne. Na koniec uczniowie klas szóstych serdecznie podziękowali wszystkim, dzięki którym doświadczyli cudownych chwil i zdobyli ogrom wiedzy. Pożegnali szanowną dyrekcję, wychowawców, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów.

Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS I-V
  29.06.2014

     "Wszystko co należy do przeszłości staje się wspomnieniem i nabiera wartości pogodnych".
                                                            A. Dygasiński.

     Po długiej i wytężonej pracy nadeszła chwila zakończenia roku szkolnego. Dnia 27.06.2014r. społeczność uczniowska wraz z nauczycielami i rodzicami zgromadziła się na boisku szkolnym, żeby wziąć udział w uroczystym wręczeniu świadectw i nagród uczniom klas I-V. Na początku wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie kolejno głos zabrali: dyrektor szkoły pan Benedykt Mroziński oraz zaproszeni z tej okazji goście - pani Ewa Bąk , przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Wardzińska oraz ksiądz kanonik Ryszard Kobierowski. Pan dyrektor podkreślił, że miniony rok szkolny był wyjątkowy , ponieważ wiele podejmowanych działań było podporządkowanych doniosłym wydarzeniom jubileuszu. Osoby występujące gratulowały dzieciom wytrwałości, sukcesów i wspaniałych osiągnięć w nauce. Nauczycielom natomiast podziękowano za trud wniesiony w wychowanie i nauczanie dzieci . Zgromadzonym uczniom życzono udanych i bezpiecznych wakacji. Po wystąpieniach, pani wicedyrektor Małgorzata Pęcherska - Żary poprosiła wychowawców i zaproszonych gości o wręczenie świadectw z wyróżnieniem. Poszczególni nauczyciele nagrodzili dzieci książkami za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe i wyróżniające zachowanie. Następnie wychowawcy wraz z uczniami przeszli do klas, gdzie wręczono pozostałe świadectwa.

G a l e r i a  z d j ę ć

Przekazanie Sztandaru Szkoły i pożegnanie klas VI
  27.06.2014

     27 czerwca 2014 r. w naszej szkole w Kowalewie Pomorskim na apelu przekazano Sztandar Szkoły i pożegnano klasy VI przez społeczność uczniowską. W tym dniu Premier Samorządu Uczniowskiego Klaudia Budzińska pożegnała uroczyście starszych. Tradycyjnie uczniowie klas V wręczyli upominki odchodzącym koleżankom i kolegom oraz życzyli słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji oraz powodzenia w gimnazjum. W tym dniu Dyrektor Benedykt Mroziński i nauczyciele - organizatorzy wręczyli nagrody uczniom, którzy wyróżnili się w gminnych i szkolnych konkursach wiedzy i umiejętności.

G a l e r i a  z d j ę ć

BIWAK ZUCHOWY "WIOSKA SMERFÓW".
  25.06.2014

     W dniach 18-20.06.2014 r. w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim zorganizowany został biwak zuchowy "Wioska Smerfów". W biwaku udział wzięły gromady zuchowe działające na terenie Hufca Golub-Dobrzyń - "Pogromcy Gargamela" z Kowalewa Pomorskiego i "Piorunki" z Golubia-Dobrzynia.
     Nazwa biwaku związana była ze sprawnością "Smerf", którą docelowo zuchy miały zdobyć. Wybór nie był przypadkowy, ponieważ ta sprawność właśnie pozwala dostrzec różnice międzyludzkie na przykładzie Smerfów, uczy szacunku, tolerancji i z pewnością integruje. Cykl sprawności zespołowej realizowany był w ciągu całego biwaku. W jego ramach realizowane były różne formy pracy m.in. gawęda, zabawa tematyczna (zabawa w "coś" lub w "kogoś"), gry i ćwiczenia, majsterka, piosenki i pląsy, gra terenowa, zuchowy zwiad, obrzędy i tajemnice.

C z y t a j  w i ę c e j

"Mali ratownicy"
  24.06.2014

    Z reguły to dorośli są szkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a rzadziej dzieci. Jednak to właśnie one działają instynktownie: są otwarte i bezpośrednie, nie odczuwają strachu. Dzieci mają małe doświadczenie życiowe i niewielki zasób wypróbowanych technik radzenia sobie z różnymi problemami, dlatego tak ważne jest, aby przedszkole od najwcześniejszych lat wyposażało dzieci w nawyki unikania, zapobiegania i możliwie szybkiego reagowania na zaistniałe niebezpieczeństwa. ,dlatego 23 czerwca 2014r. już po raz czwarty w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbyła się akcja profilaktyczna "Mali ratownicy". Pod czujnym okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych: pana Wojciecha Wrzesińskiego i pana Krzysztofa Szablewskiego dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień itp. Mogły także samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Tę niezwykle potrzebną akcję można podsumować słowami Johana Wolfganga Goethego: "Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy".

Ilona Wrzesińska - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie


Działalność redakcji gazetki
"Szkolny Reporter"
  23.06.2014

     W roku szkolnym 2013/2014 redakcję gazetki "Szkolny Reporter" tworzyło trzynaścioro uczniów z klas IV - VI. Dzieci kształtowały umiejętność pisania artykułów prasowych, pozyskiwania informacji z różnych źródeł oraz przeprowadzania wywiadów.
     Zajęcia koła redakcyjnego odbywały się raz w tygodniu. Podczas spotkań dzieci ustalały tematykę artykułów do poszczególnych numerów gazetki oraz korygowały napisane przez siebie teksty.
     Oprócz szkolnych aktualności, działu z rozrywką, przepisami i humorem, uczniowie pisali krótkie recenzje filmów, książek, które miały zachęcić czytelników do czytania i oglądania.

C z y t a j  w i ę c e j

V Gminny Konkurs Ortograficzny "Gżegżółka ze szczeżują ortografii pilnują"
  22.06.2014

    "Dzień dobry Państwu, tu Bożydar Iwanow. Będę dziś komentował dla Państwa mecz towarzyski pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze. Mecz odbywać się będzie w przepięknym mieście - Pszczynie, nad długą i żwawo płynącą rzeką Szczebrzeszyn. Najlepsi wśród gospodarzy to: z numerem siódmym bramkostrzelny napastnik Krzysztof Pszczółkowski, z numerem pierwszym bramkarz Michał Kształtowski, a z numerem dziewięć pomocnik - Włodzimierz Pszenica. W drużynie gości na pochwały zasługują: z numerem ósmym Witold Druh, z numerem dwa bramkarz Jerzy Postój i z numerem szesnaście - Jakub Mnich. Sędziną tego meczu będzie pani Żaneta Przebój." Oto fragment dyktanda, jakże aktualnego, które zaproponowała pani Beata Śliżak z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu - Dobrzyniu. Obok niezwykle trudnego dyktanda autorka przygotowała jeszcze zbiór zadań z ortografii i gramatyki, które sprawdzały umiejętności językowe uczniów klas IV - VI ze szkół podstawowych z ternu naszej gminy. Zadania nie okazały się bardzo trudne. Uczestnicy konkursu świetnie bawili się, rozwiązując z przyjemnością ciekawe zadania. Jury wyłoniło laureatów:

C z y t a j  w i ę c e j

TURNIEJ BIBLIJNY
  21.06.2014

     "Słowo Chrystusa niech w was mieszka w całym swym bogactwie..."
Te słowa z listu św. Pawła Apostoła do Kolosan już kolejny raz przyświecały zmaganiom naszych małych badaczy Pisma Świętego, którzy dnia 11 czerwca 2013 roku zaprezentowali doskonałą znajomość Ewangelii według świętego Mateusza podczas Turnieju Biblijnego. Turniej miał charakter zabawy. Drużyny rozwiązywały biblijne łamigłówki związane z przypowieściami i cudami Jezusa. Rozpoznawały cytaty z Ewangelii, charakterystyczne miejsca i postacie. Po wyrównanej i emocjonującej walce laureatem została drużyna w składzie: Marta Tocka, Karolina Jankowska, Zuzanna Lewandowska i Marta Sadowska. Walka była niezwykle wyrównana i o zwycięstwie decydował dosłownie punkt. Zatem gratuluję wszystkim zawodnikom wysokiej wiedzy. Życzę radości w poznawaniu Jezusa na kolejnych kartach Ewangelii.

Krzysztof Dębiński Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie


Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2014
  21.06.2014

     Dnia 18 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej odbyły się wybory do władz Rzeczpospolitej Uczniowskiej. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie: Julia Bąk z kl. VI a i Paweł Bartoszyński z kl. VI c oraz opiekun samorządu. Do Samorządu Uczniowskiego kandydowało 5 uczniów, którzy zaprezentowali swój program wyborczy. Cała społeczność uczniowska zapoznała się z kandydatami i ich programem, następnie kandydaci rozpoczęli kampanię wyborczą. W wyborach brali udział uczniowie klas:I, II, III, IV, V. Najwięcej głosów otrzymała Karolina Glasa z klasy V c, która obejmie najwyższy urząd. Zatem zaszczytne funkcje objęły w Samorządzie objęli: Karolina Glasa, Budzińska Klaudia, Małkiewicz Bartosz, DługołęckaMartyna. Zaprzysiężenie nowego zarządu Rzeczpospolitej Uczniowskiej nastąpi we wrześniu 2014 r. Gratuluję uczniom, którzy zostali wybrani w demokratycznych wyborach i życzę sukcesów w pracy samorządowej.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Anna Jarecka Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie


"OMNIBUS 2014"
  21.06.2014

     18 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbył się plebiscyt: "OMNIBUS 2014". Nad prawidłowym przebiegiem plebiscytu czuwała komisja w składzie: Julia Bąk i Paweł Bartoszyński. Plebiscyt "OMNIBUS 2014" dotyczył uczniów klas II - III i IV - VI, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce i są laureatami konkursu szkolnego, gminnego, powiatowego, rejonowego, wojewódzkiego i międzynarodowego. Przewodniczący klas przez cały rok szkolny zbierali informacje od nauczycieli uczących w szkole, a następnie zgłaszali kandydatury do opiekuna samorządu. W plebiscycie wzięło udział 14 uczniów: II a - Michał Gruszecki, II b - Wiktoria Kobyłecka, II c - Michał Zacharek, III a - Aleksander Barański, III b - Martyna Boniecka, IV a - Zuzanna Kordowska, IV b - Stanisław Grzegórski, IV c - Bartosz Szotowicz, V a - Bartosz Małkiewicz, V b - Maria Boniecka, V c - Damian Wardziński, VI a - Agata Kwiatkowska, VI b - Natalia Oleś, VI c - Krzysztof Słoma. W wyniku głosowania "OMNIBUSEM" zostali: Martyna Boniecka kl. III b i Damian Wardziński kl. V c. W ostatnim dniu roku szkolnego zwycięzcom zostaną wręczone przepiękne statuetki. Serdecznie gratuluję uczniom.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Anna Jarecka Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie


WYCIECZKA DO MYŚLĘCINKA
  20.06.2014

     Dnia 11.06.2014r. uczniowie klasy II b z wychowawcą - panią Małgorzatą Czarnecką pojechali na wycieczkę do Myślęcinka. Dzieci dotarły na miejsce po prawie dwugodzinnej podróży. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie ogrodu zoologicznego, w którym przebywają przedstawiciele fauny polskich lasów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały ssaki i ptaki, poznawały cechy ich wyglądu i zwyczaje. Po zwiedzeniu ogrodu uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których mieli możliwość obejrzenia i dotknięcia gadów, płazów, ssaków i owadów, które często są hodowane przez ludzi w domach. Bezpośredni kontakt z tak różnorodnymi zwierzętami wzbudził wśród dzieci duże zaciekawienie oraz spore emocje. Prowadząca zajęcia uświadomiła uczestnikom, jak ważna jest odpowiedzialność za zwierzątko, którym się zajmujemy. Podkreśliła, że bez względu na gatunek osobnika, nie wolno go porzucać, ani zaniedbywać.
     Po lekcji edukacyjnej dzieci pojechały do Leśnego Parku Rozrywki. Znajduje się tam muzeum z wielkimi dinozaurami. Zwiedzający mogli stanąć oko w oko z ogromnymi gadami. Na szczęście były to tylko ich plastikowe sylwety. W parku dzieci oglądały również drewniane figury przedstawiające powiększone wielokrotnie postacie owadów tzw. makroświat. Po zwiedzaniu uczniowie mieli możliwość skorzystania z niektórych atrakcji wesołego miasteczka. Wycieczka do Myślęcinka dostarczyła dzieciom moc wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

G a l e r i a  z d j ę ć

Przedszkolaki dla Mamy i Taty
  20.06.2014

    Uroczystości z okazji święta Mamy i Taty we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się w dniach 13.06 - 16.06.2014 roku. Dzieci z dwóch grup przedszkolnych Misie (wychowawca D. Michałek) i Biedronki (wychowawca I. Wrzesińska) zorganizowały uroczystość w Leśnie i w Chełmoniu. Pozostałe dwie grupy Zajączki (wychowawca I. Plewa) i Motylki (wychowawca J. Rak) spotkały się z rodzicami w szkole. Przedszkolaki do uroczystości przygotowywały się prawie miesiąc. Dzieci, jak co roku uczyły się piosenek, wierszyków, układów tanecznych, malowały portrety swoich rodziców, a także w wielkiej tajemnicy przygotowywały najpiękniejsze - bo własnoręcznie wykonane laurki i niespodzianki. Przedszkolaki podczas spotkania demonstrowały rodzicom swoje montaże słowno - muzyczno - taneczne, wyrażając w ten sposób swoją miłość i składając podziękowania za trudy wychowania. Rodzice z wielką dumą i łezką wzruszenia w oku obserwowali popisy swoich bardzo przejętych pociech. Dzieci nauczyły rodziców zabaw przedszkolnych ze śpiewem. Zapraszały ich do udziału w licznych konkursach. Nie lada wyzwaniem dla rodziców było odnalezienie swoich portretów namalowanych przez dzieci. W radosnej atmosferze, ale i z nie małym trudem wszyscy rodzice odszukali swoich podobizn.
     Najmilszym akcentem wszystkich uroczystości było wręczenie laurek i upominków, a także wspólne „Sto lat”. My również składamy rodzicom najlepsze życzenia, wielu słonecznych dni, radości i cierpliwości nie tylko w dniu ich święta, ale na co dzień.

D. Michałek Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie Naciśnij by wyświetlić zdjęcie


Międzynarodowy projekt "Bliżej Polski"
  20.06.2014

    

Od września 2013 roku uczniowie klasy V a ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim są zaangażowani w Międzynarodowy Projekt "Bliżej Polski". W projekcie biorą również udział dzieci i młodzież z Parafialnej Szkoły Sobotniej w Hamburgu. Głównym celem projektu jest przybliżenie kultury polskiej oraz polskich tradycji narodowych dzieciom na obczyźnie.
     Uczniowie poprzez stałą korespondencję w formie elektronicznej i listownej zapoznawali rówieśników z najciekawszą polską literaturą, przybliżyli historię kowalewskiej szkoły oraz sylwetkę patronki, Marii Konopnickiej. Klasa V a samodzielnie przygotowywała materiały, na podstawie których uczniowie niemieckiej szkoły mieli okazję poznać lokalne i regionalne zwyczaje, interesujące miejsca czy polską kulturę.
     W roku szkolnym 2013/2014 zostały zrealizowane następujące etapy projektu:
- prezentacja osób biorących udział w projekcie, dzięki czemu uczniowie kształtowali umiejętność nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi, przełamali nieśmiałości, doskonalili umiejętność redagowania form wypowiedzi, jakimi są list, autocharakterystyka, opis postaci oraz doskonalili i utrwalali zasady ortograficzne;

C z y t a j  w i ę c e j



strona  [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]