20240321 155207W czwartek 21 marca br. odbyło się w naszej szkole podstawowe szkolenie w zakresie eTwinning. Warsztat komputerowy „Dołącz do eTwinning” poprowadziła pani Małgorzata Garkowska - ambasadorka programu eTwinning w województwie kujawsko-pomorskim. W szkoleniu uczestniczyło 15 nauczycieli z naszej placówki. Poznaliśmy założenia, cele, charakterystykę i umiejscowienie programu w edukacyjnych programach Unii Europejskiej. Dowiedzieliśmy się, jakie są korzyści oraz zalety związane z udziałem w programie. Przedstawiono nam również bogatą ofertę bezpłatnych form doskonalenia zawodowego o szerokim wachlarzu tematów i zagadnień. Wszyscy uczestnicy szkolenia z powodzeniem zarejestrowali się na nowej platformie obsługującej program. Teraz pozostaje nam tylko szukanie inspiracji do działania i pozyskanie partnera do współpracy. Pierwsze pomysły już kiełkują

 

           111 października br. w ramach #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami lokalnych placówek, na którym podzieliliśmy  się swoimi doświadczeniami oraz rezultatami realizowanego projektu Erasmus+ „Przyszłość edukacji jest w naszych rękach” w ramach AKCJI 1 - Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej - projekty krótkoterminowe (KA122-SCH). W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele z Przedszkola Publicznego oraz szkół z terenu gminy Kowalewo Pomorskie, a z ramienia naszej szkoły oczywiście pani dyrektor, pani wicedyrektor oraz koordynatorzy i kilku uczestników projektu.

1

2

3

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

16

17

 

Z wielką radością informujemy, że w piątek 3 czerwca 2022 r. NARODOWA AGENCJA PROGRAMU ERASMUS+ i EUROPEJSKIEGO KORPUSU SOLIDARNOŚCI ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w programie Erasmus+ w ramach AKCJI 1 - Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej - projekty krótkoterminowe (KA122-SCH). Nasz projekt „Przyszłość edukacji jest w naszych rękach” (‘The future of education is in our hands’) został zaakceptowany i przyznano nam dofinansowanie w wysokości 37 237,00 euro.

Autorkami i koordynatorkami projektu są pani Anna Górna i pani Monika Lüdtke.

Gratulujemy!!!

 

ERASMUS3

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect