20180515 115859 1024x768W ubiegłym tygodniu odbyły się mistrzostwa powiatu w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym na których uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim zdeklasowali inne szkoły z powiatu golubsko-dobrzyńskiego i zajęli I miejsca w powiecie .
We wtorek 15.05.2018 roku chłopcy klas szóstych z naszej szkoły wzięli udział w powiatowych zawodach w Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym które odbyły się na CRiS w Kowalewie .Chłopcy odnotowali niezwykle udany występ, zdobywając pierwsze miejsce w powiecie. W zawodach wzięły udział cztery drużyny z powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

Poziom był bardzo wyrównany , ale nasza drużyna wygrała 10 punktami z drużyną SP2 w Golubiu –Dobrzyniu. Chłopcy walczyli z dużym zacięciem sportowym , pobijając swoje rekordy życiowe i rekordy szkoły , łącznie zdobyli 1016 punktów. Rekord szkoły w skoku w dal i biegu na 1000 metrów pobił Szymon Górny. Szkołę reprezentowali : Dawid Górski, Symon Górny, Oliwier Kopczynski, Mikołaj Skorasiński, Cezary Kubiak, Alan Kopczyński.
W czwartek 18.05.2018 chłopcy i dziewczęta klas czwartych wyjechali na zawody w Powiatowe w Trójboju Lekkoatletycznym do Zbójna, gdzie w strugach deszczu dzielnie walczyli, zajmując pierwsze miejsce w kategorii chłopców i dziewcząt. Mistrzynią powiatu w klasyfikacji indywidualnej została Olga Górna, trzecie miejsce zdobyła Oliwia Chmielewicz. Wśród chłopców w klasyfikacji indywidualnej mistrzostwo zdobył Mateusz Witkowski, trzecie miejsce zdobył Kacper Waszewski. W drużynie dziewcząt były: Górna Olga, Milena Boniecka, Barańska Zuzanna, Chmielewicz Oliwia, Dulka Aleksandra, Magdzińska Klaudia. Drużynę chłopców reprezentowali: Mateusz Witkowski, Kacper Waszewski, Jakub Jastrzębski ,Oskar Żelazkowski, Hubert Rogowski, Mikołaj Szmytkowski.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w zawodach i życzymy sukcesów na zawodach wojewódzkich .