DSC0078 1024x76812 września nasi harcerze z 63 DH „Feniks” brali udział w IX Zlocie Hufca Golub-Dobrzyń, który w tym roku odbył się w Radominie. Cały zlot poświęcony był patronowi Hufca – Fryderykowi Chopinowi.
Jak zwykle Zespół Programowy przygotował fantastyczną zabawę.
Całą imprezę rozpoczęliśmy apelem, na którym każdy patrol otrzymał mapę z wytyczoną trasą gry terenowej. Liczyła ona około 13 kilometrów. Na każdym z punktów zadaniowych rozszyfrowywaliśmy wiadomości dotyczące życia Chopina i wykonywaliśmy zlecone nam czynności.

Po raz pierwszy odpowiedzialną funkcję druhny punktowej przydzielono naszej Amelii.
Po wyczerpującym marszu czekał na nas pyszny obiad i odpoczynek. Następnie rozpoczęły się zabawy tematyczne. Kiedy przyszedł czas na podsumowujący uroczysty apel, okazało się, że nasz trud został doceniony.

Patrol „Feniksów” zdobył I MIEJSCE w grze terenowej.

Zlot zakończył się wspólnymi śpiewami przy ognisku. Druh Szymon Wiśniewski opowiedział gawędę o wartości prawdziwej przyjaźni, nawiązując do przyjaciół Fryderyka Chopina. Dźwięk gitar i wspólne zabawy trwały do zmroku. Wyjeżdżaliśmy z Radomina z kolejną dawką wiedzy i umiejętności, mając świadomość, że spotkaliśmy tam wspaniałych ludzi.

 
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect