DSC 0820W dniu 6 grudnia 2018 roku odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Organizatorami zawodów byli nauczyciele – Bartosz Jagielski i Dariusz Rozwadowski.
W turnieju wzięło udział 6 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Zwycięzcą turnieju zostało Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wąbrzeźnie, które wygrało wszystkie rozgrywane mecze. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Na trzecim stopniu podium uplasowała się druga kowalewska drużyna, a czwarte miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie. Na piątym miejscu turniej ukończyła Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach, a na szóstym miejscu Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie.
Po zakończeniu zawodów najlepszym zespołom i zawodnikom nagrody wręczyła Pani Dyrektor Renata Faluta-Kaszubowska.