IMG 20200228 095432 1024x768W roku szkolnym 2019/2020 już po raz szósty uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie ”MAŁA LIGA ZADANIOWA”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie.
Konkurs przebiegał w kilku etapach. Dnia 21 lutego 2020 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny. Przystąpiło do niego 12 osób. Do dalszego etapu - powiatowego zakwalifikowało się dziewięcioro uczniów: Boniecki Wiktor, Matczak Maja, Krajczyński Kamil, Kwiatkowska Martyna, Sieradzka Maria, Chruściel Natalia, Jastrzębska Julia, Makowska Agata, Dunajski Kacper. Dnia 10 marca 2020r. odbył się również w naszej szkole etap powiatowy, do którego przystąpili uczniowie z Kowalewa Pom. Organizator konkursu zakwalifikował do konkursu wojewódzkiego 4 uczniów: Wiktora Bonieckiego, Maję Matczak, Martynę Kwiatkowską i Marię Sieradzką.

Dnia 9 czerwca 2020r. po raz szósty odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego klas III „Mała Liga Zadaniowa”. W związku z pandemią COVID-19 ostatni etap odbył się online. Poziom konkursu okazał się w tym roku bardzo wysoki. Uczniowie rozwiązywali zadania o dwóch stopniach trudności. Na etapie wojewódzkim brało udział 41 uczestników z 18 szkół z Bydgoszczy, Torunia, Brodnicy, Osieka, Kowalewa Pomorskiego, Zielenia, Książek, Płużnicy, Jarantowic, Górzna i Wąbrzeźna. Konkurs, jak co roku, objęty jest honorowym patronatem: Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy, Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruńskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Starosty Wąbrzeskiego, Burmistrza Wąbrzeźna, Wójta Gminy Dębowa – Łąka, Wójta Płużnicy.
Trzecioklasiści z naszej szkoły spisali się znakomicie. Wśród 9 uczestników, którzy zajęli I miejsce znaleźli się Wiktor Boniecki oraz Maja Matczak. Na zaszczytnym III miejscu wśród 9 innych uczestników uplasowała się Martyna Kwiatkowska. Każdy z uczestników konkursu otrzyma dyplom.
Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom i nauczycielkom. Bardzo dziękuję za współpracę pani Katarzynie Łobodzińskiej, pani Aleksandrze Kubickiej, pani Grażynie Zacharek oraz pani Natalii Bartnickiej, nauczycielkom uczniów klas III. Szczegółowe wyniki klasyfikacji konkursu można uzyskać na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie.

IMG 20200228 095432 1024x768

IMG 20200310 080527 1024x768

 
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect