szkolnyreporterŻycie szkoły na łamach „Szkolnego Reportera”

 

        Dla współczesnego ucznia istotne są nie tylko zajęcia dydaktyczne, ale również czas wolny, jaki spędza w szkole. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców, proponuje się zajęcia dodatkowe, które będą rozwijały indywidualne możliwości tkwiące w uczniach i które będą dawały im radość oraz satysfakcję z tworzenia. Redagowanie i wydawanie gazetki szkolnej jest interesującą formą aktywności uczniów, która pozwala młodym redaktorom wczuć się w rolę prawdziwych dziennikarzy.

 

         W październiku 2011 roku została utworzona redakcja gazetki szkolnej o dwujęzycznej nazwie THE SCHOOL REPORTER - SZKOLNY REPORTER. Redaktorzy mają okazję przeprowadzać wywiady, pisać własne teksty związane z tematyką i środowiskiem im najbliższym, wymyślać ciekawe konkursy, uczyć się sztuki wypowiadania krytyki lub pochwał, prezentować ulubioną literaturę, a także kształcić zarówno język polski, jak i angielski.

 

            Uczniowie wydają rocznie 5 - 7 numerów gazetki. Od 2013 roku w ramach pomysłu spotkań z ciekawymi ludźmi dzieci przeprowadzają wywiady z osobami, które osiągnęły w życiu sukces lub mają interesujący zawód. Dotychczas redaktorzy mieli okazję rozmowy z muzykami, strażakiem, redaktorami radiowymi i prasowymi oraz akustykiem studyjnym. Członkowie koła redakcyjnego uczestniczą również w spotkaniach Samorządu Uczniowskiego z panem Dyrektorem i panem Burmistrzem, a efekty owych spotkań są skrupulatnie zapisywane i zamieszczane na łamach gazetki. Jednym z najważniejszych działów dla społeczności uczniowskiej są SZKOLNE AKTUALNOŚCI, w których reporterzy starają się umieszczać notatki o sukcesach koleżanek i kolegów.

 

            Szkolny zespół redakcyjny spotyka się raz w tygodniu w celu omówienia informacji do poszczególnych wydań. Stara się, aby każdy numer gazetki był ciekawy! Pierwszy egzemplarz został wydrukowany 13 października 2011 roku. Dotychczas SZKOLNY REPORTER był dostępny wyłącznie w wersji papierowej. Już teraz możecie czytać uczniowskie artykuły w wersji elektronicznej!

 

Serdecznie zapraszamy do lektury naszej gazetki!!!

 

SKŁAD REDAKCJI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017:
Oliwia Czuba, Maja Kordas, Karolina Małkiewicz, Daria Miłecka, Julia Skrzyniecka, Amelia Żuławska, Aleksander Bender, Dominik Juszczyński

 

 

 
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect