18378806 1531295983569727 831380662 oDnia 3 maja 2017 r. w Golubiu-Dobrzyniu odbył się bieg przełajowy zorganizowany z okazji uchwalenia Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Naszą szkołę reprezentowało kilkunastu młodych sportowców. Zarówno dystans, jak i warunki przełajowe, z jakim musieli się zmierzyć, nie były łatwe. Mimo to walczyli bardzo dzielnie i wykazali się ogromną wolą walki.
Wśród startujących dzieci na wyróżnienie zasługują przede wszystkim nasze najmłodsze reprezentantki, które zajęły wszystkie trzy miejsca podium, kolejno od miejsca pierwszego: Kornelia Chełkowska, Kaja Cyrklaf oraz Julia Sobczak.

W kategorii dzieci starszych trzecie miejsce po zaciętej walce wywalczył Kacper Waszewski, zaś wśród dziewczynek druga była Zuzanna Gawęcka.
Reszta reprezentantów naszej szkoły, choć nie zajęła miejsc nagradzanych, zasługuje na duże brawa i gratulacje. Po ukończonym biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Dzieciom kibicował dyrektor naszej szkoły pan Benedykt Mroziński.