DSC01222 1024x768We wtorek 5.12.2017 roku na pływalni w Kowalewie Pomorskim, dzieci z naszej szkoły wzięły udział w uroczystym zakończeniu projektu powszechnej nauki pływania ,,UMIEM PŁYWAĆ" ,którego koordynatorem na terenie naszego województwa był Kujawsko Pomorski Związek Pływacki .
W podsumowaniu tegorocznej edycji programu na pływalni w Kowalewie Pomorskim wzięli udział uczestnicy kursu, medalista mistrzostw świata i Europy, olimpijczyk Konrad Czerniak oraz samorządowcy i przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Związku Pływackiego. Samorząd województwa reprezentowali: przewodniczący sejmiku Ryszard Bober oraz członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska. Gościem honorowym był Konrad Czerniak polski pływak, trzykrotny medalista mistrzostw świata, wicemistrz świata z 2011, dwukrotny mistrz Europy na krótkim basenie z 2011, medalista mistrzostw Europy, wielokrotny rekordzista Polski. Uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 oraz w Rio de Janeiro w 2016. Dzieci podczas uroczystości pokazały swoje umiejętności pływackie, mogły podziwiać jak pływa Konrad Czerniak. Po uroczystości otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.
Projekt powszechnej nauki pływania ,,UMIEM PŁYWAĆ" jest to największy projekt z zakresu nauki pływania realizowany w Polsce w ramach akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nasze uczestnictwo w projekcie było możliwe dzięki współpracy Gminy Kowalewo Pomorskie z Kujawsko Pomorskim Związkiem Pływackim. Projekt obejmował 20 godzin lekcyjnych nauki pływania dla czterech grup. Każda grupa miała zajęcia jeden raz w tygodniu przez 90 minut. Zajęcia odbywały się na Pływalni w naszym mieście. Projekt powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną również poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Metodycznie zorganizowane i powszechnie dostępne zajęcia nauki pływania, stanowią atrakcyjną propozycję zdobywania umiejętności pływackich. Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.
Warto podkreślić, że pływanie jest postrzegane jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny, doskonale wpływając na sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka i przyczyniając się do podnoszenia ogólnej wydolności organizmu. Mali pływacy mają lepszą koordynację ruchową, są sprawniejsi i wykazują większą odwagą od niepływających rówieśników.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect