25508569 728400764027820 677251711 o 1024x768W dniach 15.12.2017 do 17.12.2017 gromada zuchowa Pogromcy Gargamela wraz z zaprzyjaźnioną druhną Weroniką Gręźlikowską z Hufca Chełmża uczestniczyła w XX Biwaku Wigilijno – Urodzinowym w Zespole Szkół Miejskich w Golubiu – Dobrzyniu. Na biwak zaprosiła nas 44 Golubsko – Dobrzyńska Drużyna Harcerska Łaziki im. Ks. Kazimierza Lutosławskiego. Wzięło w nim udział około 360 harcerzy i zuchów.
Pierwszego dnia odbył się powitalny apel i zajęcia plastyczne dla najmłodszych uczestników biwaku. Zuchy musiały z wyciętych pasków papieru stworzyć bardzo długi łańcuch na choinkę wigilijną. Kolejny dzień okazał się bardzo pracowity i męczący. Uczestniczyliśmy bowiem w grze terenowej trwającej dwie i pół godziny. Na ulicy Żeromskiego musieliśmy odnaleźć figurkę renifera. Nieopodal na słupie odczytaliśmy zadanie dla gromady - musieliśmy utworzyć własną konstelację gwiazd i wykonać jej zdjęcie. Niestety nie mieliśmy przy sobie kartki i długopisu. Użyliśmy zatem zebranych gałązek, z których ułożyliśmy gwiazdozbiór w kształcie serca. Kolejnymi punktami gry były plac przed Urzędem Miasta, zamek, rynek w Golubiu oraz Komenda Powiatowa Straży Pożarnej. Za każdym razem zuchy musiały rozwiązywać zagadki, dzięki którym mogły zakończyć wyznaczoną dla nich trasę. Po wyczerpującej grze ubraliśmy choinkę w ozdoby wykonane przez zuchy i harcerzy. Panowała bardzo miła oraz radosna atmosfera. Podczas Wigilii podzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. Odwiedził nas św. Mikołaj i wręczył gromadzie prezent. Ostatniego dnia musieliśmy zrobić porządki w salach. Od samego rana zuchy pakowały swoje śpiwory i zamiatały podłogi.
Mam nadzieję, że każdy zuch jest zadowolony z chwil spędzonych w gronie harcerzy z Hufca Golub – Dobrzyń i będzie mile je wspominał. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych oraz radosnych świąt Bożego Narodzenia.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect