DSCN0084 1024x768Wszyscy wiedzą, że polskie kolędy i pastorałki są najpiękniejsze na świecie. Śpiewamy je od ponad 300 lat. W porównaniu z innymi narodami mamy ich najwięcej. W naszym dorobku kulturalnym zachowało się ich ponad 500.
Aby nadal mogły zachwycać, łączyć ludzi i wzruszać, musimy zadbać o ten skarb narodowy i przekazywać go z pokolenia na pokolenie. Mamy obowiązek propagować zwyczaj kolędowania u dzieci już od najmłodszych lat.
Doskonałą ku temu okazją był Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który odbył się 1 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mlewie. Skierowany był do dzieci z klas zerowych oraz młodszych i uczniów z klas 1- 3. Do zmagań przystąpiło wielu wykonawców: solistów i zespołów.


Naszą szkołę reprezentowały Amelia Redman i Maja Salach z oddziału zerowego oraz uczennice klas III Iga Szyplik i Wiktoria Kreja. Dziewczynki pięknie zaśpiewały swoje kolędy i pastorałki. Zresztą wszyscy uczestnicy dali niezwykły popis swych umiejętności wokalnych, wrażliwości i dziecięcej radości.
Obserwujące muzyczne zmagania jury nie miało łatwego zadania. Wszak każdy zasługiwał na najwyższe uznanie i nagrodę. Lecz trzeba było wybrać tych najlepszych, którzy w szczególny sposób ujęli sobą i swoim występem oceniających.
Z radością pragniemy poinformować o sukcesie Amelki Redman, która zdobyła I miejsce w kategorii dzieci młodszych. Amelka zauroczyła jury przepięknym wykonaniem pastorałki „Była noc”. Swój występ podkreśliła i wzbogaciła stosownym strojem.
Pozostałym uczestniczkom chcę ogromnie pogratulować pięknego występu, podziękować za godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzę im kolejnych występów, sukcesów małych i dużych oraz zwykłej radości z kontaktu z muzyką i piosenką.
Za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu chciałabym podziękować ich nauczycielom: p. Małgorzacie Czarneckiej, p. Annie Jareckiej, p. Grażynie Zacharek. Ponadto dziękuję p. Justynie Rak za okazaną pomoc i współpracę.
Osobne podziękowania przekazuję rodzicom dziewczynek, którzy wspierali je w przygotowaniach.
Do zobaczenia za rok !!!!

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect