DSC 1008Prawidłowe nawyki żywieniowe i urozmaicone posiłki zapewniają zdrowie każdemu człowiekowi. Jest to konieczne , aby zapobiec chorobom i umożliwić wyzwolenie wszystkich potencjalnych sił biologicznych organizmu, co jest warunkiem prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego oraz wytworzenia należytej odporności na niekorzystne działanie czynników środowiskowych. Zdrowa dieta dla dziecka to dobrze skomponowany obiad i pozostałe posiłki oraz przekąski, po które sięga w różnych sytuacjach i o różnych porach dnia. Prawidłowe żywienie polega na dostarczaniu w codziennej diecie, w odpowiednich proporcjach urozmaiconych produktów i nie może w nich zabraknąć warzyw i owoców. Ważnym zadaniem edukacji jest, aby już od najmłodszych lat wyzwolić w dzieciach chęć zastępowania złych nawyków dobrymi , korzystnymi dla ich organizmu.
Dnia 28.02.2018r. zostały przeprowadzone w oddziałach przedszkolnych zajęcia na temat warzyw . Dzieci oglądały film edukacyjny o zaletach bardzo popularnej marchwi, tańczyły w rytm piosenki pt. „Urodziny marchewki’, częstowały się plasterkami warzywa, wykonywały z krepy i tektury sylwetę marchwi, oglądały przedstawienie kukiełkowe do wiersza J. Brzechwy „Na straganie”, kolorowały ilustrację do wysłuchanego utworu i podpisywały go. Pod kierunkiem nauczyciela określały z użyciem swoich prac stronność ciała
( lewa , prawa, z tyłu , przed , na, obok, pod, między).
Stosowanie zabaw i urozmaiconych metod pracy kształtuje w dzieciach pozytywne nastawienie do problemu odżywiania. Chętnie same weryfikują , co jedzą i określają, czy jest to zdrowe .

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect