DSC 0656 1024x682W dniu 11 marca br. uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej i uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym. Aktorzy Impresariatu Artystycznego „Impresja” z Krakowa przedstawili widowisko pt. „Nad przepaścią”.
Celem przedstawienia poruszającego problematykę uzależnień było uświadomienie młodzieży następstw związanych z „eksperymentowaniem” używkami i nauczenie jej postaw asertywnych.
Bohaterowie spektaklu to dwóch przyjaciół mających wspólną pasję –wspinaczkę skałkową. Hobby, któremu się oddają, wymaga lojalności wobec partnera, zaufania do drugiej osoby
i odpowiedzialności. W pewnym momencie wartości te zostają poddane ciężkiej próbie wynikającej z zafascynowania jednego z przyjaciół „luzackim” stylem życia z atrybutami pozornej wolności w postaci używek i różnego rodzaju wspomagaczy.
W efekcie powstaje prosta, ale wyrazista historia o dużym ładunku emocjonalnym. Jej sens nie sprowadza się do pokazania procesu upadku młodej osoby. Wprost przeciwnie- jest to opowieść o konieczności stawiania sobie życiowych celów i nabieraniu umiejętności dążenia do nich, opowieść o potrzebie pasji i konsekwencji niezbędnej do realizacji swoich marzeń.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect