DSC01950 1024x76811.04.2018 roku już po raz VIII w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbył się gminny konkurs matematyczny pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki”. Zmagania małych matematyków oglądali zaproszeni goście w osobach: Sekretarz Gminy, pani Ewy Bąk, która przybyła w zastępstwie pana Burmistrza, przewodnicząca Rady Rodziców przy SP w Kowalewie pomorskim pani Donata Midura, dyrektor SP w Wielkiej Łące pani Danuta Drożdża oraz dyrektora naszej placówki pan Benedykt Mroziński. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: przewodnicząca pani Sylwia Sadowska - dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Entliczek – Pentliczek”, pani K. Grabowska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz pani M. Seifert – Kamper - logopeda i nauczyciel wychowania przedszkolnego. Małym matematykom kibicowali przybyli rodzice i nauczyciele.
W tegorocznym turnieju udział wzięły dzieci sześcioletnie z czterech szkół podstawowych z naszej gminy oraz reprezentanci z placówek przedszkolnych w Kowalewie Pomorskim. Z SP w Wielkim Rychnowie w konkursie wziął udział Łukasz Liwak, z SP w Wielkiej Łące Stanisław Sipak, z SP w Pluskowęsach Bartosz Kosk, z SP w Kowalewie Pomorskim Oskar Bukowski i Dorota Jaroszewska. Przedszkole Publiczne reprezentowała Lena Boluk – Sobolewska, a Przedszkole Niepubliczne „Entliczek – Pentliczek” Bartosz Dębiński.
Przedszkolaki zmierzyły się z 6 zadaniami matematycznymi. Dzieci segregowały i przeliczały zakrętki, łowiły rybki i rozwiązywały zagadki. Pomogły Pani Wiośnie ułożyć konewki na półkach posługując się liczebnikami porządkowymi, a także układały na czas płotek oraz dopasowywały działania do ilustracji. Po rozwiązaniu wszystkich zadań komisja udała się na obrady. Po burzliwej dyskusji i dokładnym przeliczeniu wszystkich punktów udało się wyłonić zwycięzcę – „Przedszkolnego Mistrza Matematyki”, którym został Patryk Kosk z oddziału przedszkolnego w Pluskowęsach. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Wszystkie dzieci zostały obdarowane pięknymi nagrodami, których sponsorem była Rada Rodziców działająca przy SP w Kowalewie Pom. Dziękujemy również burmistrzowi miasta Kowalewa Pomorskiego panu A. Grabowskiemu za słodki poczęstunek dla uczestników konkursu.
Już dziś zapraszamy kolejnych małych matematyków na przyszłoroczną edycję konkursu.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect