IMG 20180423 142043 1024x76823 kwietnia 2018 podczas zbiórki zuchy spotkały się z motocyklistą, p. Andrzejem Gręźlikowskim, współzałożycielem Kowalewskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Wolne Orły, które reprezentuje nasze miasto na wielu spotkaniach z fanami jednośladowców.
Pan Andrzej w ciekawy sposób opowiedział o swojej pasji – uczestnictwach w zlotach dla motocyklistów i kolekcjonowaniu różnych marek motocykli. Zaprezentował spory zbiór metalowych znaczków, pamiątek po odbytych spotkaniach z motocyklistami w różnych częściach Polski i za granicą naszego państwa, np. na Litwie. Zuchy zadawały szereg pytań związanych ze skórzanym ubiorem, budową motocyklu oraz historią hobby p. Andrzeja. Doszliśmy do wniosku, że motocyklistów i zuchy łączą pewne wspólne cechy.

Motocykliści tak jak zuchy mają kodeks zachowania, który obowiązuje każdego członka stowarzyszenia. Często pomagają innym ludziom, np. odwiedzają domy dziecka i domy pomocy społecznej, fundując drobne upominki i poświęcając swój wolny czas. Na koniec p. Andrzej przewiózł po boisku każdego zucha swoim Harleyem Davidsonem. Oczywiście dla bezpieczeństwa zuchy zakładały kask. Dziękujemy p. Andrzejowi za niezapomniane wrażenia.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect