DSC02275 1024x768W piątek, 27 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to ważne wydarzenie w historii Polski. Kolejne rocznice uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo sprzeciwu i represji zaborców. Święto uchwalenia Konstytucji było wielką uroczystością państwową także w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej, zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe dzień 3 Maja, to jest rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku.


Upamiętniając ten doniosły fakt w historii naszego kraju, uczniowie klasy 7B Mikołaj Ciecierski i Szymon Chojnacki zaprezentowali krótki rys historyczny dotyczący historii Konstytucji. Następnie wspólnie z zespołem wokalnym pod kierunkiem pani Jolanty Cierniakowskiej wszyscy śpiewaliśmy pieśni naszych przodków. Dekoracje doskonale podkreślające patriotyzm zostały wykonane pod czujnym okiem pani Marioli Orzechowskiej.
Na zakończenie pan dyrektor Benedykt Mroziński podziękował wszystkim za udział, a także w krótkim przemówieniu podkreślił, że warto i należy pielęgnować patriotyzm każdego dnia.
Było to ważne i wyjątkowe wydarzenie dla naszej szkoły.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect