DSC03294 1024x768Dnia 9.05.2018 r. odbył się XXIII Gminny konkurs ,,Król Ortografii". W tym roku wzięło w nim udział 7 uczniów z klas II i 16 uczniów z klas III reprezentujących szkoły podstawowe z gminy Kowalewo Pom. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda - krótszego i łatwiejszego dla klas drugich, a dłuższego i trudniejszego dla trzecioklasistów.
Po sprawdzeniu wszystkich prac poznaliśmy zwycięzców. W klasach drugich na I miejscu uplasowała się Zuzanna Sipak ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące, II miejsce zajęły Małgorzata Dulka i Katarzyna Bąk, a III miejsce – Bartosz Bąk. Wyróżnienie przyznano Zuzannie Broncel. Zwycięzcy z klas drugich, z wyjątkiem I miejsca, są uczniami Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom.
Kró1em Ortografii klas trzecich została Nel Midura. Na II miejscu uplasował się Nikodem Jarmuszewski. III miejsce przypadło Marcelowi Albeer ze Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach, a wyróżnienie otrzymał Bartosz Zieliński. Laureaci klas trzecich, z wyjątkiem III miejsca, są uczniami naszej szkoły. Przyznano też nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika Gminnego konkursu ortograficznego. Otrzymała ją Zuzanna Sipak ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące.
Dziękuję sponsorowi tegorocznego konkursu – Bankowi Spółdzielczemu w Kowalewie Pom. Dzięki finansowej pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia każde dziecko otrzymało dyplom, słodycze i drobny upominek. Dziękuję Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. za ufundowanie nagród książkowych najlepszym ortografikom w gminie. Gratuluję wszystkim laureatom, ich nauczycielom i rodzicom. Zapraszam do udziału w następnych edycjach tego konkursu.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect