telefon 032 1024x768Dnia 27 kwietnia 2018 r. w Świetlicy Wiejskiej w Kujawach odbył się X Jubileuszowy Wojewódzki „PRZEGLĄD POEZJI DLA DZIECI”. Jego organizatorem była Biblioteka Publiczna Ciechocin z siedzibą w Elgiszewie. Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko- -Pomorskiego, Wójta Gminy Ciechocin i Starosty Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: recytacja, krótka scenka teatralna i poezja śpiewana.
Szkołę Podstawową w Kowalewie Pomorskim reprezentowali z klas drugich: Jan Brzuska, Damian Olpeter i Patryk Sawicki. Trzecioklasiści to: Nikodem Jarmuszewski i Martyna Sobocińska. Nasi uczniowie pięknie recytowali wiersze znanych poetów polskich. Komisja konkursowa wysoko oceniała ich umiejętności.
W kategorii klas drugich Damian Olpeter zajął I miejsce, Patryk Sawicki - – II miejsce. Były również specjalne wyróżnienia. Martyna Sobocińska otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Ciechocin. Wszystkich uczniów nagrodzono dyplomami i upominkami. Organizatorzy w trakcie oczekiwania na wyniki konkursu zapewnili dzieciom zajęcia z animatorem – malowanie gipsowych odlewów zwierząt oraz masek teatralnych. Był też słodki poczęstunek dla wszystkich.
Gratuluję wyróżnionym dzieciom ogromnego sukcesu! Zachęcam wszystkich do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect