20210905 115346 resized 1024x768Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Orlik” z sekcji piłki ręcznej wakacje spędziły aktywnie na treningach przygotowujących do sezonu. Treningi odbywały się w lipcu i sierpniu. Kolejnym krokiem , który miał pomóc w dobrej formie, był wyjazd na obóz sportowy do Ustki w ostatnich dniach wakacji. Obóz sportowy zakończył się udziałem naszych dwóch drużyn rocznika 2007 i 2009 w Ogólnopolskim Bałtyckim Festiwalu Piłki Ręcznej w Ustce w dniach 3-5.09.2021 roku, na którym nasze dziewczęta wypadły bardzo dobrze. Starsza grupa ukończyła rozgrywki turniejowe na 7 miejscu wśród 12 drużyn z Polski, natomiast młodsze szczypiornistki zajęły 4 pozycję na 8 drużyn.
Młodszą drużynę reprezentowały: Amelia Budzińska, Urszula Buchalska, Kaja Cyrklaf, Kornelia Chełkowska, Zofia Dawiec, Nikola Kolenderska, Amelia Krawczyk Marcelina Skorasińska, Julia Sobczak, Maja Zarembska.
Starsze szczypiornistki wystąpiły w składzie: Zuzanna Barańska, Milena Boniecka, Samanta Ciołek, Olga Górna, Wiktoria Gajtkowska, Anna Filar, Zuzanna Jabłońska, Zuzanna Jagielska, Wiktoria Oleszczak, Ada Pasternak.

Najlepszą zawodniczką starszej drużyny została Olga Górna, natomiast do najlepszej siódemki młodszej kategorii trafiła Marcelina Skorasińska jako bramkarka, najlepszą zawodniczką drużyny okazała się Zosia Dawiec, natomiast Julka Sobczak zdobyła tytuł Króla Strzelców turnieju, rzucając łącznie 41 bramek.
W kolejny weekend 10-12.09.2021 roku dziewczęta z rocznika 2008 i młodsze wzięły udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej ,,KRĘĆ TĄ RĘKĄ" organizowanym przez AZS Włocławek. W turnieju wzięło udział 7 drużyn. Nasze dziewczęta rozegrały 6 meczy, z czego tylko jeden przegrały 2 bramkami z drużyną z Winnicy . To dało nam srebrny medal w turnieju i 2 miejsce. Najlepszą zawodniczką drużyny okazała się Zuzanna Barańska, a najlepszą zawodniczką turnieju została Olga Górna. Na uroczystym rozpoczęciu turnieju gościem specjalnym był Sławomir Szmal, wieloletni bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej.
Wicemistrzynie turnieju wystąpiły w składzie: Zuzanna Barańska, Samanta Ciołek, Olga Górna, Anna Filar, Zuzanna Jagielska, Wiktoria Oleszczak, Weronika Tarkowska, Urszula Buchalska, Amelia Budzińska, Nikola Kolenderska, Marcelina Skorasińska.
Powyższe zadania mogliśmy zrealizować dzięki wsparciu finansowemu, jakie uzyskaliśmy z Urzędu Miasta Kowalewo Pomorskie na działalność szkoleniową i sportową Uczniowskiego Klubu Sportowego ,, Orlik” i środkom finansowym pozyskanym z programu Klub 2021 pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Dziewczętom gratulujemy sukcesu na początku sezonu i życzymy, aby czołowe pozycje utrzymały do końca.