IMG 20230520 163337 1024x768Dnia 20.05.2023 r. w Zespole Szkół w Barcinie odbył się Wojewódzki konkurs szachowy dla uczniów klas IV-VIII. Wzięło w nim udział 250 zawodników z 39 szkół, które przeprowadziły etap szkolny konkursu. Naszą szkołę w województwie reprezentowali:
- z klas piątych - Laskowska Wiktoria, Oskwarek Maria, Terpiłowski Kacper, Jędrzejczyk
Nikodem,
- z klas szóstych - Świerad Tomasz,
- z klas siódmych - Bąk Bartosz, Żądlak Błażej,
- z klas ósmych- Bocianowska Marta, Kraśniewski Szymon, Walenda Tomasz i Zegarski Jan.
Konkurs „Edukacja przez szachy – preludium talentów” odbył się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Zawodnicy z liczbą punktów od 4 do 5 otrzymali tytuł finalisty. Szachiści z liczą punktów od 5,5 do 7 zostali laureatami konkursu.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli do ostatniej rundy. Najlepiej zaprezentowała się Wiktoria Laskowska z kl. 5a, zdobywając tytuł laureatki. Spośród wszystkich uczestników konkursu laureatami było tylko 24 szachistów. Dodatkowo Wiktoria została najlepszą szachistką spośród dziewczynek z klas piątych. Mamy też pięcioro finalistów. Są to: Bartosz Bąk z kl. 7b, Marta Bocianowska z kl. 8b, Tomasz Walenda z kl. 8a, Jan Zegarski z kl. 8a i Błażej Żądlak z kl. 7b. Ponadto Marta Bocianowska zdobyła trzecie miejsce w kategorii dziewcząt klas ósmych. Były też nagrody rzeczowe dla 60 najlepszych zawodników konkursu. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom i pamiątkowy medal. Po podliczeniu punktów Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim zajęła drużynowo wysokie szóste miejsce.
Wzięcie udziału w Wojewódzkim konkursie szachowym jest dużym wyróżnieniem, ale zdobycie tytułu laureata czy finalisty to ogromny sukces. Serdecznie gratulujemy!!! Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

" alt="" width="1024" class="" />

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect