DSC0715524.05.2023 roku po raz kolejny odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla dzieci z klas 0-3. Organizatorkami konkursu były p. Karolina Gręźlikowska, p. Iwona Zegarska i p. Agata Świątek. Wydarzenie to było okazją dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich i scenicznych na żywo. Dzieci i zaproszeni goście z przyjemnością przysłuchiwali się deklamacjom uczestników. Dodatkową atrakcją była wizyta i głośne czytanie oraz pozowanie do zdjęć samej Marii Konopnickiej, w której postać wcieliła się p. Daria Rykaczewska. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca-  pani Ewa Szewczyk, nauczyciel języka polskiego i pedagog szkolny w Zespole Szkół w Kowalewie Pomorskim , pani Karolina Skotarczak, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim oraz pani Sylwia Sadowska, dyrektor Przedszkola Niepublicznego Entliczek-Pentliczek w Kowalewie Pomorskim, wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii I, dla dzieci w wieku 5 i 6 lat z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych, przyznano następujące nagrody:

Grand Prix  Mrówczyńska Olga, SP Wielka Łąka,

I m-ce          Matczak Kamila, „O”SP Pluskowęsy,

II m-ce         Jagielski Wojciech, SP Mlewo,

III m-ce        Sadakiewska Weronika, SP Kowalewo Pomorskie.

W kategorii II, dla dzieci z klas drugich i trzecich, zwycięzcami zostali:

Grand Prix   Maruszewska Marcelina, SP Wielka Łąka,

I m-ce           Moszkowicz Antonina, SP Mlewo,

II m-ce          Kosk Anna, SP Pluskowęsy,

III m-ce         Wudzińska Natalia, SP Kowalewo Pomorskie.

Wszyscy laureaci konkursu, jak również pozostali uczestnicy, otrzymali dyplomy, medale i nagrody ufundowane przez sponsorów: Firmę Plastica z Frydrychowa, Bank Spółdzielczy z Kowalewa Pomorskiego.

 

 

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect