IMG 20230518 094531 1024x768Dnia 17 i 18 maja 2023r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu XX Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs "Najlepszy Ortografik" i "Najlepszy Matematyk". Główną nagrodą był Puchar Przechodni dla zwycięskiej szkoły, który gości w danej placówce przez cały rok. Konkurs został objęty Honorowymi Patronatami: Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy i Prezydenta Miasta Torunia.
W tym roku nastąpiła reaktywacja konkursu po pięcioletniej przerwie z powodu pandemii. Do rywalizacji przystąpiło 18 szkół z Torunia i okolic - Bydgoszczy, Górska, Łubianki, Nieżywięcia, Gniewkowa, Wybcza oraz Nowej Wsi Wielkiej. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. z klas I – III wzięła w nim udział po raz szesnasty.


Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. W pierwszym dniu konkursu rywalizowali mali ortograficy. Z klas pierwszych naszej szkoły w tym dniu uczestniczyła Pola Wypych, która zajęła XI miejsce. Z klas drugich wystartowała Marcelina Kaczmarczyk i uplasowała się na wysokim IV miejscu ze stratą trzech punktów do miejsca na podium. Na poziomie klas trzecich Julia Nadworna zakończyła rywalizację na również wysokim VII miejscu. Po pierwszym ortograficznym dniu konkursowym nasza szkoła zdobyła VIII lokatę.
Drugi dzień zmagań konkursowych to rozwiązywanie trudnych zadań matematycznych. Reprezentantem pierwszoklasistów z naszej szkoły był Wojciech Sankiewicz i zajął bardzo dobre VI miejsce. W klasach drugich w szranki stanęła Nadia Kulińska, która zajęła wysokie IV miejsce i straciła tylko jeden punkt do miejsca medalowego. Amelia Borkowska, nasza trzecioklasistka uplasowała się na VI miejscu. "Matematyczna" reprezentacja wywalczyła dla szkoły IV miejsce w konkursie matematycznym.
Wyniki końcowe konkursu zostały zaprezentowane na uroczystej gali dnia 31 maja 2023r., na której reprezentował szkołę matematyk z klasy pierwszej, Wojtek Sankiewicz. W końcowej klasyfikacji okazało się, że Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pom. uplasowała się na VI miejscu w towarzystwie bardzo dobrych szkół toruńskich.
Gratulujmy naszym uczniom, którzy sprawdzili się wśród najlepszych i godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy rodzicom. Nauczycielkami przygotowującymi uczniów do konkursu były: Małgorzata Czarnecka, Katarzyna Grabowska, Małgorzata Łobodzińska i Ilona Wrzesińska. Szczegółowe informacje o wynikach można uzyskać na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu.

 

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect