IMG 20231020 122554  W dniach 19-20 października uczniowie klas 5b i 5c przebywali na wycieczce  w Gdyni.

         Głównym punktem programu był spektakl „Hairspray” w Teatrze im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Ten radosny, bardzo żywiołowy i pełen pochwały chęci życia musical przyniósł nam wszystkim mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Zarówno muzyka, jak i bogata scenografia zachwyciły młodych widzów, a ukazana historia wywoływała przeróżne emocje.

Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzali Muzeum Marynarki Wojennej oraz ORP Błyskawicę - najstarszy zachowany na świecie niszczyciel, a jednocześnie muzeum oraz okręt wojenny w czynnej służbie z załogą i dowódcą.

To niezwykłe, że mogliśmy zajrzeć w jego najciekawsze zakamarki, przyjrzeć się z bliska wyrzutni torped, zejść do maszynowni, czy też obejrzeć marynarskie pomieszczenia.

         Drugiego dnia udaliśmy się do Szymbarka – wsi w sercu Kaszub, leżącej na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Czekało tam na nas  mnóstwo atrakcji: „dom do góry nogami", największy fortepian na świecie, najdłuższa drewniana deska wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, dom Sybiraka oraz rekonstrukcja bunkra Gryfa Pomorskiego, gdzie niesamowite efekty dźwiękowe pozwoliły nam doświadczyć bombardowania. Ponadto wzięliśmy udział w warsztatach z wypieku chleba, co sprawiło nam wiele radości.

                                                                            

 
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect