QT 5z5OADnia 25 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 5b – językowej mieli możliwość przeprowadzenia wywiadu w języku angielskim z panem Łukaszem Karpińskim – bratem pani Marty Sipak, która od tego roku szkolnego jest nauczycielem współorganizującym kształcenie w naszej klasie, a także drugim wychowawcą.

Podczas spotkania online uczniowie zaprezentowali projekty o Australii, które  wykonali w ramach zajęć języka angielskiego. Dzieci zadawały pytania, weryfikując informacje znalezione wcześniej w sieci na temat tego pięknego kraju.

Z pewnością takiej przyrody jak w Australii nie ma nigdzie indziej, co mogliśmy podziwiać przez kamerkę laptopa.

Bioróżnorodność to znak rozpoznawczy tego niezwykłego kraju. Dowiedzieliśmy się, że w Australii żyje największa populacja dzikich wielbłądów. Można tam spotkać najbardziej jadowite pająki świata, skorpiony, krokodyle, kazuary, a w przybrzeżnych wodach pływają rekiny i jadowite meduzy. Nie każdy z nas wiedział, że nie gatunki drapieżne, a kangury są największym zagrożeniem dla człowieka. Gdy zapada zmierzch, te sympatycznie wyglądające torbacze zaczynają wyskakiwać na drogi. Ich szare ubarwienie sprawia, że trudno je dostrzec, a nawet jeżeli się uda, zwykle jest już za późno na reakcję.

Pan Łukasz nie zaskoczył nas informacją, że święty Mikołaj przybył do jego synka na desce surfingowej :) Boże Narodzenie przypada bowiem na sam środek australijskiego lata.

 

Dziękujemy serdecznie za tę cenną lekcje!

Marta Sipak, Kamila Oleszczak, Agnieszka Rudnicka

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect