08823e4d 7fe8 4c08 a53c 166697d4317fDnia 29.01.2024r.  uczniowie z klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a i 3b wybrali się na wycieczkę do Torunia. Wczesnym rankiem obejrzeli przedstawienie pt. „Alicja w Krainie Czarów” w Auli UMK. Opowieść o małej dziewczynce, która przeniosła się do świata baśni przepełniona była fantastycznymi postaciami. Na scenie efektom specjalnym towarzyszyły wesołe piosenki  i tańce przy muzyce. Po spektaklu poszczególne klasy udały się na zaplanowane aktywności w mieście Mikołaja Kopernika.

Uczniowie klasy 3a i 3b udali się do Manufaktury Cukierków, gdzie wyrabiali kolorowe lizaki z naturalnych składników. Mogli podziwiać różne cudeńka wykonane z karmelu. Następnie w Domu Legend przenieśli się w odległe czasy średniowiecza. W niekonwencjonalny sposób poznali sześć legend związanych z Toruniem. Brali udział w scenkach tematycznych inspirowanych wydarzeniami z dawnych lat.

Klasy 1a i 1b wybrały się na spacer edukacyjny po Toruńskiej Starówce, podziwiając ciekawą, zabytkową architekturę miasta. Punktem docelowym oczywiście był pomnik Mikołaja Kopernika. Wszystkie dzieci były bardzo zaciekawione i podekscytowane podczas zaplanowanych atrakcji. Nawet pogoda była po naszej stronie i przez cały dzień towarzyszyło nam piękne słońce. 

 

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect