111 października br. w ramach #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami lokalnych placówek, na którym podzieliliśmy  się swoimi doświadczeniami oraz rezultatami realizowanego projektu Erasmus+ „Przyszłość edukacji jest w naszych rękach” w ramach AKCJI 1 - Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej - projekty krótkoterminowe (KA122-SCH). W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele z Przedszkola Publicznego oraz szkół z terenu gminy Kowalewo Pomorskie, a z ramienia naszej szkoły oczywiście pani dyrektor, pani wicedyrektor oraz koordynatorzy i kilku uczestników projektu.

Była to okazja do opowiedzenia o samym programie, wrażeniach i nabytych umiejętnościach po zakończonych zagranicznych mobilnościach edukacyjnych, a także czas na dyskusję o różnorodności europejskich systemów nauczania w kontekście polskiej szkoły. Nauczyciele mówili o korzyściach płynących z udziału w projekcie, a także działaniach, które już wdrażają w codziennej pracy z uczniami. Z pełną odpowiedzialnością promowaliśmy też program Erasmus+ oraz zachęcaliśmy obecnych do działań w zakresie oferowanych przez program możliwości. #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland w naszej szkole był dobrym momentem do zaprezentowania wystawy zdjęć i pamiątek z zagranicznych mobilności edukacyjnych nauczycieli, która ukazuje ogólnoeuropejski i międzykulturowy charakter projektu. Organizatorzy przygotowali też małą niespodziankę w postaci krótkiego występu uczniów klasy 8b. Janek Jastrzębski i Błażej Żądlak przedstawili scenkę językową, która uświadomiła wszystkim jak ważna jest znajomość języków obcych – tu konkretnie języka angielskiego.

 

 
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect