Szkolny konkurs „Król ortografii" w roku szkolnym 2019/2020 w klasach drugich rozpoczął się w lutym. Niestety kolejne etapy w marcu i kwietniu nie odbyły się z powodu pandemii. Dzieci nie mogły w pełni porównać swoich umiejętności ortograficznych z rówieśnikami. W tak niecodziennej sytuacji, która nas wszystkich bardzo zaskoczyła, postanowiliśmy docenić wysiłek dzieci włożony w przygotowanie do konkursu. Spośród 24 uczestników nagrodziliśmy następujących uczniów:
- I miejsce - Wiktoria Laskowska,
- II miejsce – Michał Mochalski,
- III miejsce - Steinborn Julia i Nikodem Jędrzejczyk,
- wyróżnienie - Maria Krasicka.

Szkolny konkurs „Król ortografii” dla klas trzecich rozpoczął się w listopadzie. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne w trzech etapach. Kończąc edukację w klasach młodszych, reprezentują oni wysoki i bardzo wyrównany poziom wiedzy. Różnice w ilości zdobytych punktów były niewielkie. Spośród 16 uczestników wyłoniliśmy następujących zwycięzców:
- I miejsce –Maja Matczak,
- II miejsce – Martyna Kwiatkowska,
- III miejsce –Agata Makowska i Julia Urbańska,
- wyróżnienie - Maria Sieradzka.
Gratuluję wszystkim laureatom wspaniałej znajomości zasad pisowni języka polskiego. Życzę dalszych sukcesów. Gratuluję nauczycielom i rodzicom tych dzieci. Składam podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie dla zwycięzców nagród książkowych. Dyplomy i nagrody wręczą wychowawcy w dniu zakończenia roku szkolnego.

 
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect